Аратта - На головну

19 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Мобільні телефони викликають залежність, стрес і фобії

Охорона здоров`я 8223 перегляди

Опубліковано - 28.09.2006 22:12 | Всі новини | Версія для друку

Мобільні телефони викликають залежність, стрес і фобії
Мобільні телефони викликають залежність, стрес і фобії
Мобільні телефони можуть викликати в деяких людей залежність, схожу з пагубною звичкою гри на тоталізаторі.

Про це заявили британські вчені зі Стаффордширського університету після опитування студентів, пише газета "15 минут".

Майже 40% з них у буквальному значенні слова "не можуть жити без своїх мобільних телефонів", а 35% використовують їх з метою "відволікання від власних проблем". 7% поклали на трубки "провину за втрату важливих особистих відносин, або за втрату роботи".

Вчені впевнені, що мобільні здатні розвинути в частини людей досить високу ступінь прихильності, а в деяких - справжню маніакальну залежність.

Українські користувачі мобільних телефонів не є виключенням. Психолог Володимир Нефедов стверджує, що мобільники справді можуть викликати залежність. Особливо це може виявлятися, коли власник забуває телефон. Роздратування може викликати і неможливість додзвонитися до абонента. Та й саме перебування на зв’язку 24 години на добу може викликати нервову напругу.

За словами Нефедова, все це йде від страху самітності. "Таким залежностям і фобіям більш піддані люди з низькою варіативністю, - тобто ті, у яких життя влаштоване за якоюсь системою чи правилами. Відхилення від звичного чи бажаного викликає психологічний дискомфорт", - розповів психолог виданню.

Мобільні можуть викликати також різні фобії, наприклад, страх дзвінка від невідомої або малоприємної людини.

Щоб не потрапити в залежність від "труби", Нефедов рекомендує розширювати свій кругозір, самовдосконалюватися і, найголовніше, - розширювати коло живого спілкування. "Як правило, після 28 років у людей пропадає потреба до розвитку. І вони вдосконалюють свій світ, користуючись вже набутими раніше навичками. Це веде до обмеження внутрішньої волі, і, як наслідок, - до залежності".

Щоб не потрапити в раби мобільнику, краще купувати моделі, не перевантажені іграми і функціями, радить Нефедов.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Там, де закінчується здоров'я, там, де закінчуються гроші, там, де закінчується здоровий людський розум, - там всюди починається християнство ”
Генріх Гейне

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.