Аратта - На головну

20 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Інфораційний простір авторитарної Росії породжує викривлення свідомості

Імперія «Совок» 5826 переглядів

Опубліковано - 23.09.2010 16:05 | Всі новини | Версія для друку

Інфораційний простір авторитарної Росії породжує викривлення свідомості
Інфораційний простір авторитарної Росії породжує викривлення свідомості
За словами члена комісії закордонних справ Естонії Рійгикогу Марко Міхкельсона, паніка, що виникла в переважно російськомовному повіті Іда-Вірумаа через гречку, наочно демонструє, в якому інформаційному просторі живе значна частина населення Естонії.

Як пише в своєму блозі Міхкельсон, і раніше траплялося, що жителі Естонії, які живуть у зоні охоплення російських телеканалів, ведуть себе по-іншому або легко піддаються впливу в порівнянні з рештою населення країни, повідомляє естонське видання DELFI.

Міхкельсон згадує випадок, як мер одного з міст розповсюдив інформацію, ніби в очікуванні євро Естонія готується до девальвації крони. Далі він нагадує, як після цього серед жителів Іда-Вірумаа, повіту, який населений переважно російськомовними, виникла думка, що гроші потрібно поміняти одразу ж.

Міхкельсон риторично запитує, про яке інфополе може йти мова, коли діти в одному з дитсадків дотепер вивчають алфавіт за букварем з фотографіями Леніна.

Депутат відзначає, що в Естонії недооцінюють вплив інформації на масову свідомість. "Особливо, коли поруч співіснують вільне суспільство і авторитарна система з жорстким контролем мас-медіа", - пише Міхкельсон.

В кінці серпня - на початку вересня люди в Росії почали скуповувати гречку, через кілька тижнів новини про тамтешнє підвищення цін і дефіцит гречки досягли Естонії і породили дефіцит гречки й у цій країні.

Власне, не тільки в Естонії, - дефіцит гречки і підвищення ціни на неї торкнулося й України, яка перебуває під ще більшим впливом інформаційного поля російських мас-медіа.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Мале знання віддаляє від Бога, велике - приводить до Нього знову ”
Ф. Бекон, англійський філософ

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.