Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Житомирщині встановлено пам’ятний знак жертвам Голодомору

Національне питання Регіон: Житомирська область 11297 переглядів

Опубліковано - 22.10.2006 20:19 | Всі новини | Версія для друку

Голодні селяни на околиці Харкова. 1933 р. Фото інж. А.Вінербергера
Голодні селяни на околиці Харкова. 1933 р. Фото інж. А.Вінербергера
У центрі села Яроповичі Андрушівського району Житомирської області на знак вшанування пам’яті кількох сотень односельчан, які померли під час Голодомору в 1932-1933 роках, встановлений пам’ятний знак.

В Андрушівській районній державній адміністрації повідомили про те, що спорудження пам’ятного знака спонсорувало Житомирське крайове козацьке товариство "Поліська січ", повідомляє Кореспондент.net.

Мармуровий хрест та постамент виготовив коростишівський підприємець Георгій Зінчук.

Голова Житомирської обласної державної адміністрації Юрій Андрійчук, оцінюючи значення події, зазначив, що встановлення таких пам’ятників є не лише вшановуванням пам’яті жертв голодомору, але і застереженням для майбутніх поколінь, які не повинні допустити повторення такої трагедії.

Пам’ятний знак освятив настоятель Свято-Дмитровского храму ієрей Олександр.

Український Голодомор 1932-1933 років визнано злочином проти людяності. У 1988 році комісія конгресу США, а також міжнародна комісія визнали Голодомор актом геноциду.

Голод був наслідком не тільки примусового знищення хлібозаготівель у той період, але повного вилучення продовольства у всіх регіонах СРСР, населення яких на 2/3 і більше складали українці. Терор голодом, депортації, масові репресії індивідуального характеру були спрямовані у відношенні України як національної республіки.

За даними істориків, у 1932-33 роках жертвами голоду, який виник внаслідок адміністративних заходів московської влади, в Україні, за різними оцінками, стали від 7 до 10 млн. людей. Це означає, що в ті трагічні роки Україна не дорахувалася від 10 до 25% свого населення, утрачаючи його по 25 тисяч осіб за день, по тисячі - за годину, по 17 - щохвилини.

Учені дійшли до висновку, що тривалість життя українців у 1933 році в чоловіків становила 7,3 роки, а в жінок - 10,9 року. Наслідки 1930-х років, на думку експертів, Україна відчуває донині.

Як стверджують фахівці, якби Україна не пережила Голодомори, її населення на сьогодні було б вдвічі більше - до 100 млн чоловік.

Офіційно День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні відзначається щорічно в четверту суботу листопаду.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Свобода, якщо вона пустила коріння, швидко зростає”
Джордж Вашінгтон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.