Аратта - На головну

9 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Wikipedia виповнилося десять років

Технології 6360 переглядів

Опубліковано - 16.01.2011 05:18 | Всі новини | Версія для друку

Засновник Wikipedia Джиммі Вейлз (Jimmy Wales)
Засновник Wikipedia Джиммі Вейлз (Jimmy Wales)
Десять років тому з’явився сайт під назвою Wikipedia, де пропонувалося створити вільну енциклопедію зусиллями добровольців.

У суботу, 15 січня, найпопулярнішій онлайн-енциклопедії світу Wikipedia виповнилося 10 років.
Сам сайт з'явився 15 січня 2001 року: на ньому пропонувалося створити вільну енциклопедію зусиллями добровольців. Вже через місяць було написано більше 1000 статей, а через 5 років Wikipedia наздогнала енциклопедію "Британіка" за кількістю статей, повідомляє ТСН.ua.

Засновник ресурсу Джиммі Вейлз (Jimmy Wales) згадує з цього приводу: "Складно уявити, що пройшло 10 років з часу, коли я вперше редагував Wikipedia. Я пам'ятаю цей перший день. Я клікнув на кнопку "Редагувати "і написав: "Привіт, світ! "(" Hello world! "- прим. ред.), і це було початком Wikipedia.

На сьогодні Wikipedia щомісяця відвідує понад 400 млн людей, а добровольці з усього світу створили понад 17 млн статей на 270 мовах світу.

Нагадаємо, днями українська Wikipedia може наздогнати фінську за кількістю статей, і відповідно, вийти на 15-е місце в світі за цим показником. Про це повідомив директор громадської організації "Вікімедіа України" Юрій Пероганич.

За його словами, кожен день в українській Wikipedia створюється від 100 до 300 статей. При цьому темпи зростання Wikipedia по-українськи збільшуються: так, для написання перших 100 тис. статей знадобилося близько 4 років, для наступних 100 тис. - 2 років, а три сотні тисяч статей, на думку Пероганич, будуть створені вже менше, ніж за півтора року. На даний момент в українській онлайн-енциклопедії порядку 254 тис. статей.

Українська Wikipedia є однією з 270 мовних версій Wikipedia. За кількістю статей зараз займає 16-е місце в світі. За минулий рік її відвідуваність зросла на 41% і досягла близько 1 млн сторінок на день (24-е місце в світі).

Найбільшу кількість посилань на портал "Аратта" містить містить стаття про Трипільську культуру.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки осягнувши минуле, люди будуть здатні на пророцтва, що спрямовані в майбутнє”
Дмитро Волкогонов

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.