Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Луганчани самооброняються від... ЖКХ

Регіональні новини Регіон: Луганська область 9023 перегляди

Опубліковано - 1.11.2006 20:17 | Всі новини | Версія для друку

Луганчани самооброняються від... ЖКХ
Луганчани самооброняються від... ЖКХ
Луганчани вимагають реальної житлово-комунальної реформи. З такою вимогою до луганських чиновників та комунальників звернулися кілька громадських організацій.

Свої дії вони назвали “Акцією громадянської комунальної самооборони”.

Активісти наполягають: доки реформи не здійснять повною мірою, вони не платитимуть за підвищеними тарифами на послуги ЖКХ. Вони закликають так само чинити всіх українців, яким набридло жити в холоді та без води.

Жити на вугіллі і не мати тепла у власних квартирах через відсутність енергоносія – це типова українська ситуація, в якій, як правило, опиняються гірняцькі території.

Жителі краснодонського містечка Молодогвардійськ вже не першу зиму живуть без опалення в квартирах. Для місцевих тепломереж свій Алчевськ наступив ще 5 років тому і все ніяк не завершиться.

Валентина Проніна, дружина пенсіонера-шахтаря каже, що до цього вже звикли. Вдень зігріваються біля газової конфорки, а вночі пляшками з гарячою водою в ліжку.

Валентина Проніна, жителька Молодогвардійська: “У ЖЕК ми звертаємося, але ніхто на нас не звертає уваги. Кажуть, що грошей немає”.

Реформ немає, в нових тарифах закладено до 40% витрат, але й при цьому тепла немає, тому платити не будемо, - твердить один з координаторів акції громадянської комунальної самооборони Сергій Морозов.

Каже, спочатку треба створити конкурентне середовище серед комунальників. Укласти угоди, у яких розписати взаємну відповідальність сторін, залучити інноваційні та енергозберігаючі технології, - тоді й буде результат.

Сергій Морозов, координатор громадянської комунальної самооборони: “Ми закликаємо сплачувати за старими цінами доти, поки всі ці етапи не пройдуть. Кажуть, що це акція громадянської непокори. Нічого подібного. Ми хочемо примусити державу виконувати закон на всіх рівнях”.

Як у Молодогвардійську, так і в Луганську підтверджують, що і так через хронічні неплатежі, комунальну сферу загнали в домовину. І не підвищувати тарифи – злочин. Так само як і відмова їх сплачувати.

Юристи ж запевняють, що відсутність угод між комунальниками та споживачами – найкращий спосіб легального ігнорування будь-яких платежів.

Ігор Чудовський, керівник юридичної фірми: “Якщо договору не буде, постачальник просто може не виконувати свої обов'язки із постачання тепла, єлектроенергії і таке інше”.

Луганські комунальні “самооборонці ”кажуть, що не проти впорядкування цін як такого, однак хочуть, щоб не самі чиновники визначали їх межу, а й громада. Міські чиновники кажуть, що вже почали йти цим шляхом.

Віктор Пронін, заступник міського голови: “Якщо виявиться, що ми зможемо знижувати тарифи, і нібито міська влада в цьому зацікавлена, ми будемо ці питання вирішувати”.

Якщо ж комусь хочеться більшої комунальної свободи, переконують в муніципалітеті, варто самоорганізовуватися в товариства співвласників, і вже там визначати і постачальників послуг, і рівень самих платежів, і визначати санкції до неплатників. А до того варто жити за визначеними містом правилами.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Регіональні новини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.