Аратта - На головну

8 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Американські вчені створили прозору батарею

Технології 6128 переглядів

Опубліковано - 28.07.2011 11:05 | Всі новини | Версія для друку

Американські вчені створили прозору батарею
Американські вчені створили прозору батарею
Ученим вдалось створити прозору літієву батарею. Експерименти пройшли вдало у Стенфордському університеті, який розташований у центрі Силіконової долини.

Для втілення фантастичних прогнозів про гнучку і прозорою кишенькову електроніку необхідно, щоб світло проходило крізь усі компоненти пристрою, починаючи з екрану і закінчуючи акумуляторами. Саме останні і вдалося зробити прозорими фахівцям зі Стендфорда.

Новий акумулятор як основу використовує тонку полімерну плівку. У даному випадку - полідіметілсілоксан (PDMS). Але цей полімер не проводить струм, а значить, потрібно було наростити провідний шар.

Але крім контактів і електродів у звичайній літієвій батареї є чимало інших компонентів, непрозорих для світла. Автори нової технології зуміли обійти всі ці перешкоди, замінивши де можна непрозорі деталі на такі, що пропускають світло, а де це було неможливо - просто зменшивши товщину компонентів.

"Якщо предмет менше 50 мікрометрів, вашим очам здасться, що він прозорий», - пояснює Юань Ян (Yuan Yang), автор ідеї прозорого літієвого акумулятора і один з творців цієї батареї.

Отже, дослідники взяли PDMS, розплавили його і для створення рядів неглибоких канавок залили в кремнієву формочку шириною всього 35 мікрометрів (це менше межі дозволу людського зору).

У ці поглиблення були послідовно додані пари металу, які сконденсувались в тонкі (непомітні на око) провідні доріжки, а ще учені додали туди ж декілька крапель активних речовин, необхідних для формування електродів.

Між двома шарами таких електродів Юань помістив електроліт-гель, але теж не цілком звичайний. Вчений модифікував його так, що той зміг виконувати функції і електроліту, і сепаратора.

Один такий бутерброд з гелю, найтонших провідників і полімерних стінок являє собою одиничну батарейку. Для підвищення потужності пристрою можна скласти докупи кілька подібних осередків.

Тести показали, що один літієвий "сендвіч" володіє прозорістю у видимому світлі в 62%. Але навіть три шари-батарейки, накладені один на одного, продемонстрували сумарне світлопропускання в 60%.

Щільність упаковки енергії в нових батареях поступається класичним літієвим і може бути порівнянна з нікель-кадмієвими (автори повідомляють про 10 ват-годин на літр об'єму, включаючи упаковку). При цьому подальші досліди, впевнені в Стенфордському університеті, допоможуть поліпшити питомі показники таких акумуляторів.

У серійному виробництві, за оцінкою творців, прозорі літієві акумулятори будуть не дорожчими за звичайні літієво-іонні батареї.

Нагадаємо, вчені та студенти з Массачусетського технологічного інституту розробили фотоелементи, які можна друкувати на будь-якій гнучкій поверхні - папері, тканині або пластику. Навіть при згинанні така сонячна батарея не буде втрачати здатності виробляти та проводити електрику.

Раніше повідомлялося про розробку американськими фахівцями сонячних батарей принципово нового типу – тих, що сприймають не тільки електричну, а й магнітну складову світла.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.