Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Білорусі з дна річки підняли дерев’яного язичницького ідола

За межею віків 11455 переглядів

Опубліковано - 2.09.2011 18:15 | Всі новини | Версія для друку

У Білорусі з дна річки підняли дерев’яного язичницького ідола
У Білорусі з дна річки підняли дерев’яного язичницького ідола
Мінські дайвери спільно з полоцькими археологами підняли з дна річки Дрісса (Россонський район, Вітебська область) статую ідола з дерева.

В даний час справжність і вік знахідки вивчають в Інституті історії Національної академії наук Білорусі. Попередньо, ідол датується VI-XII ст.

Вперше ідол був помічений пірнальниками-аматорами 20 років тому, але тільки зараз чутками про знахідку зацікавились професійні вчені.

Операція з підняття язичницького божества тривала близько години. Вага ідола близько 150 кг. Він зроблений з великої гілки дуба.

Нагадаємо, що також на дні річки Збруч поблизу Гусятина (нині Тернопільської області) в 1848-му році було знайдено найбільш відомого слов'янського ідола - Світовида-Святовида, якого називається за місцем знахідки Збруцьким. Його помітили місцеві мешканці коли через посуху річка обміліла і голова ідола стала помітна над водою.

Він являє собою чотиригранний стовп з сірого вапняку висотою 2,67 м, розділений на три яруси, на кожному з яких висічені різні зображення. В даний час ідол експонується в Кракові (в 19 столітті місце знахідки було територією Австро-Угорщини).

Копія Світовида встановлена, зокрема, у Києві на Михайлівській площі.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.