Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Обережно, сьогодні - магнітна буря

Довкілля 8803 перегляди

Опубліковано - 28.11.2011 12:22 | Всі новини | Версія для друку

Обережно, сьогодні - магнітна буря
Обережно, сьогодні - магнітна буря
Ввечері в суботу різко зріс потік сонячних протонів, що приходять до Землі від Сонця. Протонний шторм, за прогнозами фахівців, може вплинути на високочастотний радіозв’язок в полярних регіонах.

Протонне зростання пов'язане з "викидом волокна в західній частині сонячного диска", пояснив керівник центру прогнозів космічної погоди Інституту земного магнетизму, іоносфери і поширення радіохвиль Сергій Гайдаш.

"Це джгут сонячної речовини, закручений сильним магнітним полем. Це значно слабкіша подія, ніж корональний викид", - пояснив він.

Як правило, значне зростання потоку протонів та інших часток поблизу Землі пов'язане з корональними викидами на Сонці - викидами гігантських мас сонячної плазми.

Потік цієї плазми досягає Землі через один-два дні, але зростання потоку протонів відзначається вже через кілька годин після викиду. Прихід основної маси викиду може викликати обурення в магнітосфері планети - магнітну бурю.

"Згідно з моделями, виходить, що все-таки цей викид прийде завтра-післязавтра, і ми прогнозуємо малу магнітну бурю", - сказав Гайдаш.

Утім, він не виключив, що майбутня магнітна буря (початок якої прогнозується в другій половині дня 28 листопада) може дістати глобальний характер і позначитися на деяких регіонах планети.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Є речі, котрі неможливо пояснити. Є голос, що керує нами...”
Микола Гоголь

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.