Аратта - На головну

1 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чому українці вважають відносини з Росією поганими?

Громадська думка 7040 переглядів

Опубліковано - 29.02.2012 15:03 | Всі новини | Версія для друку

 Чому українці вважають відносини з Росією поганими?
Чому українці вважають відносини з Росією поганими?
Майже половина українців вважає відносини з Росією «поганими та напруженими».

Такими є результати соціологічного опитування, проведеного українською соціологічною компанією Research & Branding Group. На думку політичних експертів, головною причиною цього є останні різкі заяви Росії на адресу України. Водночас психологи наголошують, що до росіян, як нації, українці ставляться доброзичливо.

Згідно із опитуванням, яке компанія Research & Branding Group проводила у листопаді минулого року, кожен четвертий українець називав відносини з Росією «напруженими та поганими». У лютому ж цього року кількість таких зросла до більш, ніж 40 відсотків.

Незважаючи на риторику Кремля про братерські відносини та добросусідство, українсько-російські стосунки і справді погіршуються, зазначає Радіо Свобода український політичний експерт Вадим Карасьов.

Українці не вірять у братерську риторику

«Люди усвідомлюють, що політика Путіна щодо України не має стосунку до братніх відносин, – вважає Карасьов. – По-друге, вони бачать, що намагання Росії щодо України – це намагання у той чи інший спосіб повернути Україну під вплив Росії, або відібрати в України найбільш вагомі промислові, енергетичні активи».

За словами російського політолога Станіслава Белковського, головною причиною того, що кількість українців, які вважають відносини Києва та Москви поганими зростає, є дії російської влади.

«Ситуація навколо газової війни, віртуальної чи реальної, це вже не має значення, доводить українському народові, що Росії не є лояльною до України. Українському народові доведено, що Україна та Росія перебувають на різних напрямках і цього не можна змінити», – наголошує Белковський.

Ставлення до росіян і Росії відрізняється

Говорячи про ставлення українців до Росії, важливо чітко розрізняти ставлення до держави і до нації, зазначає соціальний психолог Олег Покальчук. Українці доброзичливо ставляться до російського народу, чого не скажеш про ставлення до Росії, як спадкоємниці Радянського Союзу.

«Раніше у людей були якісь сподівання на якийсь компроміс, але ми бачимо, що зимова газова війна не випадковість, не повтор – це система, – каже психолог. – Росія веде проти нас інформаційну та економічну війну. І наслідки цих воєнних дій вже кожен відчуває на своїй кишені і на своїх можливостях».

Від початку року на адресу України з боку Росії пролунала низки різких заяв, зокрема, це стосується газу. У період холодів російська сторона заявляла про несанкціонований відбір газу Україною. Українська сторона ці закиди спростовує. Крім цього Росія заборонила експорт українських сирів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо знаєш себе і супротивника, то завжди виграватимеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш супротивника - один раз переможеш, всі інші - програєш. Якщо не знаєш ні себе, ні його - завжди програватимеш”
Цзу Дзинь

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.