Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Уряд взяв на державне утримання історико-архітектурні заповідники «Жовква» та «Стара Умань»

Регіональні новини 12877 переглядів

Опубліковано - 6.05.2006 15:28 | Всі новини | Версія для друку

Домініканський комплекс Жовква
Домініканський комплекс Жовква
Завдяки цьому обидві видатні пам’ятки матимуть стабільне фінансування з державного бюджету за програмою „Збереження архітектурної спадщини в заповідниках”, що прискорить їх реконструкцію та розвиток.

Розпорядженнями Уряду від 27 квітня до сфери управління Мінбуду передані майнові комплекси Державного історико-архітектурного заповідника у Жовкві Львівської області (№ 251-р) та Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» Черкаської області (№ 239-р), повідомляє Департамент комунікацій влади та громадськості Секретаріату Кабінету Міністрів.

Місто Жовква відоме з 1603 року. В різні часи воно було укріпленим містом-резиденцією польського короля Яна Собеського та російського царя Петра Першого. Жовква збереглася до наших днів як типове старовинне європейське місто, в якому є 55 пам’яток архітектури світового, національного та регіонального значення, понад сто інших історичних та культурних цінностей. Постановою Уряду №517 від 4 травня 2001 р. затверджено комплексну програму збереження і відтворення історичного архітектурного середовища міста Жовкви. Державним коштом передбачається відновити пам'ятки національного значення: замковий комплекс, центральну площу, міську інфраструктуру. Завдяки цьому Жовква стане одним з найбільших центрів культурної спадщини та туризму.

Слід зазначити, що на території Львівської області зосереджено 25% всієї історико-архітектурної спадщини України (майже 4000 пам’яток).

Умань посідає особливе місце в історії України. Саме тому, 18 квітня 2005 року Президент України Віктор Ющенко підписав розпорядження «Про створення державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань». Він включатиме об’єкти культурної спадщини історичної частини Умані. Зокрема, костьол Успіння Богородиці, Монастир василіанів, колишню жіночу гімназію, готель “Європа”, земське училище та ряд інших пам’яток. До складу заповідника входитимуть також пам’ятник генералу І. Д. Черняхівському, братські могили “Сухий Яр” та “Уманська яма”, пов’язані з трагічними сторінками минулої війни.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Регіональні новини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Світ відповідав розмірам людини,
І людина була мірилом всіх речей”

Михайло Волошин

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.