Аратта - На головну

19 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Археологи знайшли календар Майя, який скасовує кінець світу

У світі науки 6679 переглядів

Опубліковано - 11.05.2012 02:17 | Всі новини | Версія для друку

Фрагмент календаря Майя, що показує час затемнень Венери і Марсу на наступні 7 тисяч років
Фрагмент календаря Майя, що показує час затемнень Венери і Марсу на наступні 7 тисяч років
Знахідка, що являє собою астрономічні таблиці, які описують сонячний і місячний рік, вважається найдавнішою.

У Гватемалі було виявлено календар цивілізації Майя, згідно якому світ буде існувати ще як мінімум сім тисяч років.

Американські археологи виявили календар у північній частині країни у будинку писаря племені Майя. На стінах, які були зведені у 9 ст. нашої ери, були намальовані найдавніші на сьогоднішній день астрономічні таблиці, що описували сонячний і місячний рік, а також багаторічні цикли руху Венери і Марса.

"Це не зовсім календар як такий, а таблиці, що задають інтервали місячних місяців (синодичних місяців) і містять у собі цілий ряд складних математичних розрахунків, пов’язаних з астрономією. До цього подібні розрахунки були відомі тільки з Дрезденського кодексу - рукопису майя, що датується 14-15 століттями", - пояснив заступник директора мезоамериканського центру імені Кнорозова Російського державного гуманітарного університету Дмитро Бєляєв.

Археологи виявили на трьох вцілілих стінах будинку кілька цікавих фресок. На північній стіні був зображений портрет монарха, який правив у цій частині держави в той час. Ця ж стіна являла собою астрономічний календар, в якому писар передбачив час затемнень і "зустрічей" Місяця, Марса і Венери на найближчі 1-7 тисяч років. Дані обчислення продовжувались на східній стіні, де був написаний сонячний календар і особливий релігійний календар, в якому рік триває 260 днів.

"Не зовсім зрозуміло, навіщо майя записували ці розрахунки на стіні. Ймовірно, ця будівля могла виступати в якості училища для астрономів. Самі учні писали на папері, а написи на стіні виступали "наочним посібником", - зауважив Бєляєв.

Як підкреслюють вчені, останні дні в жодному з календарів Майя не варто розглядати як час "кінця світу".

Нагадаємо, на початку 2000-х років останній день в одному з календарів Майя - 21 грудня 2012 року - став вважатися однією з найбільш вірогідних дат "кінця світу". Та стародавні Майя передбачили, що світ продовжить існувати в незмінному вигляді ще 7000 років.

"Ми весь час шукаємо кінець часу, тоді як майя прагнули "отримати" гарантію того, що нічого не зміниться. У них був зовсім інший менталітет", - пояснив керівник археологічної групи.

Як вважає російський учений, даний календар і пов’язані з ним розрахунки цікаві самі по собі і не мають ніякого відношення до передбачуваного кінця світу. "Ці таблиці ніякого відношення до 2012 року не мають, в них і дати такої не зустрічається. Цілком показово, що на той момент ця дата була не важливою, якщо їй не приділили уваги", - підсумував Бєляєв.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.