Аратта - На головну

20 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Визначено точний діаметр Сонця

У світі науки 6527 переглядів

Опубліковано - 25.05.2012 17:44 | Всі новини | Версія для друку

Визначено точний діаметр Сонця
Визначено точний діаметр Сонця
Науковцям нарешті вдалося вирахувати точний діаметр Сонця. За даними фахівців національної лабораторії Японії, він становить 1 млн. 392 тис. 20 км.

Японські вчені змогли отримати точні дані про діаметр Сонця під час кільцеподібного затемнення, яке 21 травня спостерігали мешканці більшої частини Азії та Північної Америки.

Визначити точний діаметр світила астрономам вдалося за допомогою оптичного ефекту, який називається "чотки Бейлі" і виникає на початку і наприкінці повної фази затемнення.

В цей момент краї сонячного і місячного дисків збігаються, проте світло Сонця місцями пробивається через нерівності рельєфу на Місяці і його видно з Землі як яскраві точки червоного кольору. За допомогою "чоток Бейлі" астрономи можуть точно визначити положення краю сонячного диска.

Під час нещодавнього затемнення вчені порівняли дані спостереження "чоток Бейлі" з декількох обсерваторій країни, а також раніше отриману інформацію з нині вже неіснуючого японського місячного зонда "Кагуя" та змогли визначити діаметр світила.

Зауважимо, що астрономи всього світу вродовж багатьох років намагалися визначити точний діаметр Сонця, однак це завдання ускладнювалася надзвичайною яскравістю сонячного диска, яка в звичайних умовах заважає точно визначити його стан.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.