Аратта - На головну

19 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Італійський історик висунув нову гіпотезу смерті Сталіна

У світі науки 5631 перегляд

Опубліковано - 11.07.2012 17:01 | Всі новини | Версія для друку

Сталін і найближче оточення на Червоній площі
Сталін і найближче оточення на Червоній площі
У Словенії вийшла нова біографія Йосипа Броз Тіто, автор якої стверджує, що глава комуністичної Югославії організував замах на Йосипа Сталіна. І цей замах начебто був вдалим, бо закінчився смертю радянського лідера.

Історик, який здійснив дослідження, італієць словенського походження Йоже Піржевец. Книга вийшла словенською мовою і поки не перекладена на інші, проте рецензію на неї опублікував впливовий американський сайт The Daily Beast.

В основі книги лежать матеріали архівів, що перебувають на території колишньої Югославії.

Відомо, що за наказом Сталіна було скоєно 22 замахи на Тіто. Автор біографії стверджує, що в день смерті Сталіна серед його паперів було знайдено лист від Тіто, в якому йшлося, що йому не потрібно так багато спроб, а вистачить однієї.

За версією Піржевца, вночі 28 лютого 1953 Сталін скликав наближених на свою дачу. Зустріч тривала до четвертої ранку. Потім Сталін провів гостей, не проявляючи ознак нездужання, після чого пішов спати, наказавши охоронцям його не будити.

Світло в його кімнаті спалахнуло о 18:30, увійти туди охоронці вирішили тільки через три з половиною години. Вони застали Сталіна на підлозі непритомного.

Лікарів також викликали через певний час, і більшість істориків погоджується, що зроблено це було навмисно. У Сталіна діагностували обширний інсульт, його частково паралізувало і його рвало кров’ю. Агонія тривала кілька днів, а 5 березня наступила смерть.

Автор матеріалу на The Daily Beast зазначає, що є важливий аргумент на користь версії про природну смерті Сталіна: раніше він переніс кілька менш серйозних інсультів. Однак автор рецензії також наводить поширену думку, що Сталін свого часу отруїв Леніна. Він стверджує, що якщо обидві версії про неприродну смерть радянських лідерів правильні, то можна говорити про "певну вищу справедливість".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Причина того, що важко керувати народом, полягає в тому, що народ освічується і в ньому багато розумних ”
Лаоцзи

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.