Аратта - На головну

10 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Прикарпатті під Новий рік відроджується цікава традиція – розписувати і дарувати писанки

Народний Вісник 12387 переглядів

Опубліковано - 2.01.2007 20:33 | Всі новини | Версія для друку

На Прикарпатті під Новий рік відроджується цікава традиція – розписувати і дарувати писанки
На Прикарпатті під Новий рік відроджується цікава традиція – розписувати і дарувати писанки
За словами майстрів, писанка, подарована на Новий рік, принесе в дім злагоду та любов, а також оберігатиме родину від усього лихого.

Традицію передноворічного писанкарства відтворюють на Прикарпатті. Майстриня Світлана Стадник каже, що раніше писанки малювали цілий рік. За віруваннями, вони оберігали родину від злих сил.

Світлана Стадник, писанкарка:
"Писанку писали і влітку, і восени. То було пов’язано з різними роботами людей. Також писанка це є як дарунок. Дарунок на добро, на здоров’я, на гарну погоду, на щастя".

Розмальовувати писанку - справа нелегка. Біле яйце покривають фарбою кілька разів. І стільки ж наносять орнамент. Малювати можна будь-що, але символіка має бути новорічною.

Христина, писанкарка:
"Тут зображене сонце, яке символізує доброту, тепло, красу. Зображено ще безкінечник, який символізує щасливий перехід в новий рік".

Суттєвої різниці, переконані фахівці, між новорічними та великодніми писанками немає. Щоправда, на зимові інколи наклеюють крила та дзьоб. Виходить маленький новорічний голуб миру.

Мирослава Бойків, завідувачка музею писанки:
"Їх часто підвішують до сволока хати. Є така традиція, що ялинку прикрашають такими голубами. Такими цікавими простими прикрасами, які символізують ніби вістку, ніби прихід Нового року".

А оселя, прикрашена новорічно-різдвяними писанками, нагадає про красиву стародавню традицію.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Народний Вісник»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.