Аратта - На головну

20 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Наступ і мракобісся «РуSSкого міра»: студентів ДонНТУ замість занять загнали до попів на молитву

За право людини Регіон: Донецька область 7151 перегляд

Опубліковано - 4.09.2012 22:37 | Всі новини | Версія для друку

Наступ і мракобісся «РуSSкого міра»: студентів ДонНТУ замість занять загнали до попів на молитву
Наступ і мракобісся «РуSSкого міра»: студентів ДонНТУ замість занять загнали до попів на молитву
Студенти Донецького національного технічного університету замість занять змушені відвідувати церковні заходи.

Згідно з наказом ректора ДонНТУ Олександра Мінаєва, в понеділок 3 вересня студенти першого курсу замість першої пари були спрямовані на молебень у храм Святого апостола Андрія Первозванного, який розташований на території третього корпусу ДонНТУ.

Про це «Острову» розповіли джерела в ВУЗі. За словами джерела, відповідальними за збір студентів у храмі були призначені кілька викладачів ДонНТУ, які забирали студентів з занять і вели на молебень, присвячений початку навчального року. У разі неявки на молебень студентам зараховувався прогул першої пари - за розкладом на цей час були призначені заняття.

На молебні були присутні ректор ДонНТУ Олександр Мінаєв, завідувач кафедри філософії Дмитро Муза, проректор із зовнішніх зв’язків і зовнішньоекономічної діяльності Ілля Навка та інші члени викладацького складу. Священик, який проводив обряд богослужіння, звернувся до присутніх з промовою, в якій назвав присутність викладачів і студентів на молебні «початком доброї традиції».



Під час заходу деякі з тих студентів, що прийшли до храму дійсно хрестилися й молилися, а деякі явно «відбували номер», не звертаючи увагу на те, що відбувається, перемовляючись і сміючись.

Одному із студентів під час служби стало погано, і друзі відпоювали його водою.
Після закінчення богослужіння викладачі та священики сфотографувалися на пам’ять на ганку перед храмом.
Після закінчення богослужіння викладачі та священики сфотографувалися на пам’ять на ганку перед храмом.
Очевидно, в подяку за зібрану паству, священнослужителі храму привітали ректора Мінаєва з недавнім присвоєнням йому звання Героя України, і подарували йому Біблію. Під час церемонії нагородження священики називали Олександра Мінаєва «його прєвосходітєльство».

Персонал ВНЗ заперечує примусовий характер заходу і заявляє, що всі присутні прийшли на молебень виключно з доброї волі, щоправда в цьому випадку незрозуміло, чому молебень збігався за часом з першою парою. За словами студентів, присутність на молебні вимагалося від них строго і без урахування їхнього віросповідання, а православ’я московського патріархату є єдиною офіційно схваленої керівництвом ВНЗ релігією, і не вважається «сектантством».

Масу питань викликає сам факт знаходження храму УПЦ МП на території державного навчального закладу - адже за Конституцією Україна є світською країною, а українським громадянам гарантується свобода віросповідання.



Тим часом на сайті «Донбас православний» відкрито говориться, що храм Святого апостола Андрія Первозванного є першим донецьким храмом, зведеним на території ВНЗ на проханням викладачів і студентів (читай - на прохання або з дозволу ректора). Як бути тим, хто відносить себе до інших конфесій чи сповідує іншу релігію - до кінця не зрозуміло, але чомусь здається, що на їхні прохання на території ВУЗу, розташованого в самому центрі міста, ні мечетей, ні ашрамів, ні молитовних будинків ніхто будувати не буде.

Підтверджує це припущення доля іншого донецького храму, що мав нещастя прихистити у своїх стінах священиків УПЦ КП. Православний козацький храм Різдва Христового, що примикає до колишнього Донецькому державному університету штучного інтелекту, був закритий майже одразу після приєднання ДУШІ до ДонНТУ. Неофіційною причиною закриття храму послужила його приналежність до «неправильної» конфесії, що потрапила в немилість керівництва технічного університету, який визнає тільки московське православ’я.

За чутками, закритий храм незабаром буде переданий у власність УПЦ МП. Якщо це справді станеться, то Донецький національний технічний університет обзаведеться відразу двома православними церквами, куди можна буде ганяти студентів з пар. Правильно, - в технічному вузі свобода вибору предмет не обов’язковий...

* * *

Конституція України (витяг)

Стаття 35. Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров’я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.

Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.