Аратта - На головну

10 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Присутність мобільного телефону чинить негативний вплив на спілкування між людьми

У світі науки 6414 переглядів

Опубліковано - 9.09.2012 23:34 | Всі новини | Версія для друку

Присутність мобільного телефону чинить негативний вплив на спілкування між людьми
Присутність мобільного телефону чинить негативний вплив на спілкування між людьми
Наявність мобільного телефону у приміщенні здійснює негативний вплив на міжособистісні стосунки між людьми. Усунення гаджета з середовища комунікації підвищує почуття довіри і розуміння емоційного стану іншої людини.

Фахівці з Ессекського університету, Великобританія, прийшли до висновку, що мобільний телефон може негативно впливати на відносини і взаємодію з іншими людьми, пише «Дзеркало тижня».

Такимим є результати дослідження, названого «Можеш зв’язатися зі мною?», проведеного співробітниками університету, Ендрю Пржибільським і Неттою Вайнштайн. У ньому вони спостерігали за тим, як проста присутність в кімнаті мобільного телефону впливала на поведінку двох людей.

У рамках експерименту, парам добровольців запропонували разом сісти в ізольованих кабінках. У кожній кабінці в зоні прямої видимості була поміщена книга. Разом з тим, в зоні периферійного зору одного з учасників дослідники помістили ще по одному предмету — зошит і мобільний телефон. Після цього добровольців попросили розповісти один одному будь-яку цікаву історію, що сталася з ними протягом останнього місяця, після чого вчені ставили їм запитання про почуття, які відчували волонтери щодо своїх сусідів.

Як виявилося, люди, які під час бесіди бачили мобільний телефон, відчували меншу зацікавленість в бесіді і повідомляли про більш низьку якість сформованих відносин, ніж ті, хто його не бачив.

Учені також провели друге дослідження, під час якого тема розмови між незнайомцями заздалегідь не визначалася.

В результаті фахівці встановили, що проста наявність в приміщенні мобільного телефону може чинити негативний вплив на міжособистісні стосунки, і що усунення гаджета з середовища комунікації може підвищити почуття довіри, близькості та емпатії.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.