Аратта - На головну

9 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Погоду в Південній Америці регулюють... гриби

У світі науки 6335 переглядів

Опубліковано - 10.09.2012 14:45 | Всі новини | Версія для друку

Погоду в Південній Америці регулюють... гриби
Погоду в Південній Америці регулюють... гриби
Тропічні ліси Амазонії здатні самостійно провокувати дощ.

Такий висновок зробили вчені з Інституту хімії Макса Планка, які проводили дослідження в Бразилії.

Давно відомо, що дощові краплі утворюються в повітрі з водяної пари при певній температурі. Молекули води формують краплю, накопичуючись навколо мікроскопічних часток мінерального пилу, сажі, морської солі, бактерій або діоксиду сірки, який з’являється в атмосфері після виверження вулканів.

У повітрі над джунглями Амазонки постійно витає велика кількість органічних частинок, що разом з високою вологістю призводить до частих опадів у регіоні. Однак досі залишалося загадкою, звідки вони з’являються.

Міжнародна команда дослідників провела детальний аналіз твердих частинокин, виявлених у повітрі над амазонським лісом у сезон дощів. Вченим вдалося встановити, що більшість з них містять солі з високим вмістом калію.

"Спочатку ми орієнтувалися на вміст вуглецю, кисню та азоту. Але потім, до свого здивування, виявили велику кількість калію. Він містився у всіх типах виявлених часток, і його частка сягає 20%", - говорить учасник досліджень Крістофер Пелькер з Інституту хімії Макса Планка.

Учені дійшли висновку, що солі калію утворює рослинність лісу. Наприклад, гриби разом зі спорами викидають дрібні частинки, що містять вуглець, калій і хлор. У правильності цієї версії їх переконала наявність у пробах повітря великої кількості спор.

"Нові дослідження показують, що зв’язок між біогенними викидами органічних сполук і властивостями хмар в екосистемі тропічного лісу набагато тісніший, ніж передбачалося раніше", - говорить фахівець з вивчення атмосфери Маркку Кулмала з університету Хельсінкі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо народ позбавити його історії, то через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна буде управляти ”
Йозеф Геббельс

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.