Аратта - На головну

10 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені визначили п’ять генів обличчя людини

У світі науки 9843 перегляди

Опубліковано - 20.09.2012 05:50 | Всі новини | Версія для друку

Вчені визначили п’ять генів обличчя людини
Вчені визначили п’ять генів обличчя людини
У визначенні форм і вигляду обличчя беруть участь всього п’ять генів. У майбутньому вчені зможуть сказати, як виглядає людина, вивчаючи тільки її ДНК.

В останньому номері наукового журналу PLoS One фахівці повідомили, що їм вдалося виявити гени, що відповідають за форму та вигляд обличчя людини. У майбутньому це дозволить прогнозувати те, як буде виглядати людина на підставі дослідження її генів. За словами вчених, у визначенні форм і вигляду обличчя беруть участь всього п’ять генів, які можуть також допомогти і в криміналістиці.

У публікації йдеться, що раніше нічого не було відомо про гени, що відповідали за формування обличчя. Зараз же висновки фахівці ґрунтують на вивченні майже 10 тисяч осіб.

Автор дослідження Манфред Кайзер з медичного центру при Університеті Еразма Роттердамського говорить, що їхнє дослідження — це лише перший крок у розумінні генетичної морфології людського обличчя. «Цілком можливо, що в майбутньому ми зможемо сказати, як виглядає людина, вивчаючи лише її ДНК. Це відкриває дуже широкі перспективи», — говорить учений.

Європейські вчені використовували вивчення голови людини за допомогою методу магнітно-резонансної томографії, який допомагав скласти так звані опорні точки, оцінити відстань між тими чи іншими елементами обличчя і встановити розміри і пропорції тих чи інших частин обличчя. Після цього, фахівці створили так звану широку карту генних варіацій.

Вдалося встановити, що за різні форми і типи обличчя відповідають як мінімум п’ять генів — PRDM16, PAX3, TP63, C5orf50 і COL17A1. Фахівці підозрюють, що це не повний список генів, що відповідають за формування обличчя, але він значною мірою його визначає. Генетики підозрюють, що в процесі формування обличчя беруть участь ще й кілька десятків транскрипційних генів.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.