Аратта - На головну

12 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На каменях Стоунхенджа розгледіли раніше невідомі малюнки

У світі науки 6293 перегляди

Опубліковано - 10.10.2012 13:27 | Всі новини | Версія для друку

На каменях Стоунхенджа розгледіли раніше невідомі малюнки
На каменях Стоунхенджа розгледіли раніше невідомі малюнки
Археологи за допомогою лазерного сканування виявили раніше невідомі малюнки на плитах Стоунхенджа. Стаття вчених опублікована в журналі British Archaeology Magazine.

Лазерне сканування всіх 83 уцілілих плит пам’ятника здійснила комерційна компанія, після чого археологи проаналізували отримане тривимірне зображення.

Фахівцям вдалося виявити на поверхні плит 72 раніше невідомих малюнка. 71 з них зображував сокиру бронзового століття, ще один являв собою зображення кинджала того ж періоду. Малюнки, за словами вчених, відносяться до 1500-1800 року до нашої ери.

Зображень не видно неозброєним оком - їх можна помітити тільки під час зміни фактури каменю.

За словами вчених, малюнки були вигравірувані на більш темному тлі плити, але з часом самі потемніли і частково зруйнувалися.

Раніше, в 1950-х роках, на пам’ятнику вже були виявлені подібні фігури(позначені сірим кольором). Однак, нове дослідження показало, що насправді їх набагато більше, ніж вважали археологи.

Вчені вважають, що сокири могли бути символічними жертвами богам бурь і вітрів, які в індоєвропейській традиції часто асоціювалися з подібною зброєю.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Російське духовенство завжди навчало паству свою не пізнавати і любити Бога, а тільки боятися чортів, яких воно ж і розплодило зі своїми попадями ”
Василь Ключевський

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.