Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Бідність негативно впливає на здатність людей розставляти пріоритети

У світі науки 6971 перегляд

Опубліковано - 3.11.2012 03:15 | Всі новини | Версія для друку

Бідність негативно впливає на здатність людей розставляти пріоритети
Бідність негативно впливає на здатність людей розставляти пріоритети
Незадовільне матеріальне становище негативно позначається на здатності людини розставляти пріоритети між завданнями та приймати адекватні рішення.

Як зазначають учені, бідність змушує людей надмірно зосереджуватися на рішенні вузького кола проблем, ігноруючи більш важливі питання їхнього життя.

За статистикою ЮНЕСКО, понад 1,4 мільярда людей живуть менше, ніж на один долар в день, а 2,5 мільярда - живуть на два долари на день.

Учені підкреслюють, що бідність не лише обмежує доступ до освіти і культури, але й негативно впливає на психіку людини.

Група психологів під керівництвом Ануджа Шаха з Чиказького університету вивчила психологічні ефекти бідності, спостерігаючи за поведінкою двох груп людей, що грали в особливі версії кількох колективних або комп’ютерних ігор - американських аналогів Поля чудес та Сто до одного, а також аналога Angry Birds.

Учасники дослідження ділилися на дві умовні групи - "бідних" і "багатих".

Учасники групи "багатих" мали більшу кількістю спроб вгадати слово або кількість пострілів, бідним надавали відносно невелику кількість шансів.

За один хід учасники гри могли використовувати кілька спроб із загального бюджету. Іноді вчені дозволяли гравцям використовувати "кредит", тобто додати нові спроби до поточного ходу. У такому випадку учасники віддавали за кожен додатковий шанс по дві спроби зі спільного "гаманця" добровольця. Втім, учасник міг також відмовитися від відповіді на певне питання і зберегти невикористані шанси.

Загальний підсумок підбивався шляхом порівняння кількості витрачених спроб та кількості набраних очок.

У підсумку виявилося, що "бідні" гравці поводили себе вкрай нераціонально, особливо в тих випадках, коли їм був доступний кредит. Зазвичай "бідні" люди витрачали забагато спроб на складні питання, на які вони не знали відповідь, глибоко "залазячи" у кредит.

"Бідні" гравці також рідше помічали надані їм підказки, що свідчило про те, що бідність змушує людину приділяти забагато уваги вирішенню обмеженого кола завдань. Водночас "бідні" ігнорували проблеми, які могли кардинально поліпшити їхнє становище.

Вчені зазначають, що така психологічна реакція на незадовільний матеріальний стан частково пояснює негативні феномени, характерні для найбідніших країн на Землі.

Наприклад, жителі багатьох африканських та азіатських держав відмовляються від купівлі ліків від паразитичних черв’яків, не думаючи про те, що позбавлення від паразитів дозволить їм витрачати менше грошей на продукти та поліпшить їхнє здоров’я.

Зазначимо, що це не перше дослідження на тему впливу матеріального становища людини на її психологічний стан.

У 2010 році американські соціологи із Прістонського університету підрахували рівень щорічного доходу, перевищення якого вже не додає жителям США щастя.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.