Аратта - На головну

12 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


«Чудасії покращанські»: на кордонах України запроваджено новi дивні правила

За право людини 5718 переглядів

Опубліковано - 15.11.2012 18:05 | Всі новини | Версія для друку

«Чудасії покращанські»: на кордонах України запроваджено новi дивні правила
«Чудасії покращанські»: на кордонах України запроваджено новi дивні правила
Люди в унiформi взялися фотографувати автiвки та осiб, якi перетинають кордон. Усе потрапляє пiд прицiл їхнiх камер. Фотографують салони й навiть багажники легкових авто!

Громадяни обуренi, адже досi перетинали кордон без такої "фотосесiї" й не розумiють, навiщо комусь фото їхнiх автомобiлiв. Може, припускають люди, митники так добре поповнили скарбницю держави, що керiвництво за це вiдправило їх на курси фотосправи? Iншi кажуть, що це спецслужби складають досьє на неблагонадiйних - тих, хто їздить за кордон. Говорять усiляке, а офiцiйних пояснень нiхто не дає.

...Їдемо до кордону. Тут, як завжди, черга. Десятки автiвок чекають на те, щоб врештi переїхати на iнший бiк. А їх затримують, щоб сфотографувати. Причому фотографують, що люди везуть у салонi, багажнику, а також роблять фото з вiдкритим багажником - так, щоб було видно номернi знаки. Знiмки митники роблять на цифровi фотоапарати. Апаратiв у них лише 3 - 4, тож доводиться чекати, доки один митник фотографує авто декiлька хвилин. А от навiщо фотографує -- нiкому не пояснюють. Також не зрозумiло, для чого й хто використовуватиме цi знiмки.

Українцi, котрi часто перетинають кордон, кажуть, що через таке "нововведення" подовшали черги. Так, цього тижня в пунктi пропуску "Краковець" у черзi на в’їзд в Україну люди мусили чекати сiм з половиною годин!

"Менi довелося простояти вiд 23.30 до 7.00 ранку, - каже Валерiй Ситюк. - Вся затримка була за тим, що митниця фотографувала номери машин та багажнi вiддiлення! На моє запитання "Для чого?" митник вiдповiв коротко: "Для керiвництва в Києвi".

У соцмережах люди обурено обговорюють новацiї на кордонi.

"Сьогоднi вночi повернулися з Кракова. Жах, що дiється, на кордонi - величезнi черги", - написала в соцмережi блогерка Людмила.

"Причина - нашi митники фотографують кожну машину (№, що в багажнику, салонi). Черговi "бзiки". Чому фотографують мiй салон, машину? Щомiсяця вигадують якусь маячню i людям нiчого не повiдомляють", - закiнчує блогерка.

А от Роман Макар, речник регiональної митницi, запевняє, що фотографування не стосується людей.

"Митному контролю пiдлягають лише товари i транспортнi засоби комерцiйного призначення. Це, зокрема, легковики i вантажiвки, - пояснив пан Макар. - До них можна застосовувати засоби iдентифiкацiї, а саме фотографування".

Щоправда, люди, котрi зiткнулися з "фотосесiєю", наполягають на своєму - фотографують усiх, змушуючи вiдчиняти багажники.

Цiкаво, що митники на свiй розсуд вирiшують, який об’єкт їм фотографувати. "Здебiльшого знимкують тих, хто перебуває у так званiй групi ризику i теоретично може перевозити якiсь iз товарiв незаконно", -- далi переконує речник митницi Роман Макар.

- Не можна однозначно стверджувати про абсолютну незаконнiсть таких дiй, чи їх цiлковиту вiдповiднiсть законодавчим актам, - каже Андрiй Лепак, регiональний представник iнцiативи "Європа без бар’єрiв". -- Але очевидно, що представники уповноважених митних служб мали би обгрунтовувати таке вибiркове фотографування, чiтко пояснювати права й обов’язки осiб, що перетинають державний кордон.

А от керiвник Харкiвської правозахисної групи Євген Захаров каже, що такi дiї на кордонi незаконнi. "У посадовi обов’язки митникiв не входить фотографування автомобiлiв та їх салонiв. Це можна робити, якщо виявлено контрабанду, а не фотографувати все i всiх".

До речi, нiчого такого в жоднiй країнi свiту за жодного режиму правлiння не було, немає i, мабуть, не додумаються.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.