Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Табачник визначив повноваження для Ющенка - парламент і кабмін доводять країну “до ручки”, Президент - розгрібає

Коаліція «С.Р.А.К.А» 7315 переглядів

Опубліковано - 14.01.2007 03:00 | Всі новини | Версія для друку

“- Вікторе Андрійовичу, а не пішли б Ви... у відставку...”
“- Вікторе Андрійовичу, а не пішли б Ви... у відставку...”
Віце-прем`єр міністр Дмитро Табачник вважає, що надзвичайні повноваження главі держави необхідні в кризовий або воєнний період. Або для публічних шоу A La English Queen. І натякнув про відставку.

Про це сказано в його статті «Основа законів», опублікованій в тижневику «2000» №1-2 (349), повідомляє прес-служба віце-прем`єра.

Д.Табачник відзначає при цьому, що в більшості європейських Конституцій передбачено, що надзвичайні повноваження Президента набирають чинності лише в момент кризи.

«Це може бути урядова криза, яка не загрожує підвалинам державності, коли розпадається парламентська більшість, нова не формується у встановлений термін, і Президент, на підставі консультацій з представленими в парламенті політичними силами, повинен вирішити, чи дати змогу депутатам Ради повторити спробу чи розпустити парламент і призначити дострокові вибори», - відзначив Д.Табачник.

За його словами, це може бути і небезпечний стан зовнішньої агресії чи внутрішнього заколоту, коли оголошується надзвичайний або військовий стан, і Президент, як Верховний Головнокомандувач, здійснює всю повноту влади, за допомогою, однак, Ради національної безпеки і оборони.

Віце-прем`єр-міністр України констатує, що відповідно до європейської політичної традиції в решті випадків Президент демократичної європейської держави не повинен втручатися в питання реалізації поточної внутрішньої і зовнішньої політики парламентської більшості.

На думку Табачника, «давня англійська ситуація, коли монарх має обмежену парламентом владу, є майже точним дзеркальним віддзеркаленням нав'язаної Секретаріатом Президента українському суспільству дискусії про вступ в НАТО. З одного боку — величезне особисте бажання Ющенка і декількох маловідомих (на думку віце-прем`єра) політиків, з іншої — ясно виражена воля народу (цікаво, - якого? - прим. “Аратти”) і законодавчого органу. У країнах традиційної європейської демократії глава держави в такій ситуації або начисто забуває про свої амбіції і допомагає (або хоч би не заважає) реалізувати волю народу, або (якщо він вже настільки не згоден з курсом парламенту) йде у відставку (якщо це Президент) або відрікається від престолу (якщо це монарх)», - нагадує Д.Табачник.

«Він є символом державної єдності і виконує представницькі функції. Це зі всією очевидністю випливає з європейського вибору, зробленого Україною. Вимагати іншого можуть лише лицеміри, які демагогічно прикриваються демократичними гаслами з метою захоплення влади або люди абсолютно не знайомі з європейським розумінням демократії», - наголосив Д.Табачник.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Коаліція «С.Р.А.К.А»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.