Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чи є місце свободі слова і незалежним журналістам в Україні?

За право людини 6660 переглядів

Опубліковано - 3.05.2013 18:19 | Всі новини | Версія для друку

Чи є місце свободі слова і незалежним журналістам в Україні?
Чи є місце свободі слова і незалежним журналістам в Україні?
У світі відзначають День свободи преси. Міжнародні рейтинги на цю тему з кожним роком дедалі більше свідчать, що Україні святкувати нічого.

Лише за останній рік вона опустилась на 10 позицій (з 116 на 126 місце) у рейтингу свободи преси «Репортерів без кордонів». За даними правозахисників цієї організації, в тому ж таки 2012 році було зафіксовано рекордну кількість порушень прав українських журналістів за останні 10 років.

Перший заступник голови парламентського Комітету з питань свободи слова, регіонал Олена Бондаренко називає оцінку України у минулорічному рейтингу «Репортерів без кордонів» заниженою. Депутат припускає, що за допомогою даного рейтингу хтось намагається погіршити на міжнародній арені репутацію демократичної України.

«Важко справедливо оцінювати рейтинг, коли попереду України знаходиться така держава, як Судан, наприклад. Якщо хтось і правда думає, що там вищий рівень свободи слова, то я пропоную їм відвідати Судан і подивитись, в яких жахливих умовах там працюють журналісти. Якщо в Британії зараз заводять спеціальний орган контролю і нагляду за пресою, якщо в Румунії піднімалося питання про проведення психологічної експертизи журналіста, якщо в Італії нещодавно засудили журналіста через брехню, то чому вони попереду нас? В нас в Україні цих жахливих речей ніколи не було і не буде», – запевнила народний депутат.

Нині, зазначила Бондаренко, скарг у Комітет надходить найменше за весь час, що вона тут працює, а це – останні 3 скликання. Схвильована депутат долею журналістів із регіонів, які, каже, не такі згуртовані і солідарні, як столичні.

Свобода слова в Україні умовна – Ігор Мірошниченко

Занепокоєння Олени Бондаренко поділяє і її колега по Комітету, свободівець Ігор Мірошниченко. За минулі півроку найбільшими виявилися проблеми у регіональних ЗМІ, розповів він Радіо Свобода. До комітету, зокрема, надійшли заяви про перешкоджання професійній діяльності від кам’янець-подільської газети «Фортеця», львівської газети «Експрес» та видавничого дому «Картель», що у Кривому Розі.

Серед інших тенденцій, Мірошниченко також відзначив тиск на журналістів, застосування адмінресурсу та перебування засобів масової інформації у власності окремих чиновників або бізнес-груп.

«Насправді в Україні свобода слова є умовною. У нас журналістика стає все більш заангажованою і залежною від влади. Можливості проявити себе незалежним журналістом все менші. Канал ТВі, який був одним з небагатьох майданчиків, де незалежні журналісти могли висловлювати свою точку зору, схоже поволі перестає існувати. Це дуже велика втрата для української журналістики», – каже Мірошніченко.

Монополізація ЗМІ провладними структурами найбільше непокоїть і медіаексперта Діану Дуцик. Каже: цей процес чи не найбільше може послабити позиції свободи слова в Україні. Існує загроза, що найближчим часом кількість впливових гравців на медіаринку скоротиться від існуючих 5-7 до 2-3, зазначає Дуцик. Експерт також вказує на пасивність профільного парламентського комітету.

«Зараз дуже складно говорити про ефективність парламентського Комітету взагалі, оскільки ефективність парламенту, як такого, дорівнює нулю. Якщо розглядати ситуацію довкола ТВі, то позиція комітету була досить пасивною в цій історії. Тому у мене багато питань до комітету сьогодні».

Діана Дуцик додає: жоден із парламентських Комітетів донині так і не спромігся вирішити нагальні питання щодо забезпечення прозорості діяльності засобів масової інформації. Зокрема експерт вказує на необхідність внести зміни у закон «Про телебачення і радіомовлення» в частині власників і засновників, що посприяло б прозорості в діяльності тих ЗМІ, які мають в Україні багатомільйонну аудиторію.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Особа, що не володіє мовою народу, на землі якого проживає, - гість або окупант, або раб цього окупанта”
Карл Маркс

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.