Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


95% людей неправильно миють руки – нове дослідження

Охорона здоров`я 9957 переглядів

Опубліковано - 13.06.2013 05:17 | Всі новини | Версія для друку

95% людей неправильно миють руки – нове дослідження
95% людей неправильно миють руки – нове дослідження
Миття рук є щоденною рутиною для більшості людей, але тільки деякі роблять це правильно, показало нове дослідження.

Вчені Університету Мічигану провели дослідження в громадських вбиральнях, яке показало, що лише п’ять відсотків людей миють руки достатньо довго, щоб знищити мікроби і бактерії, які викликають інфекції.

Фахівці Центру з контролю і профілактики захворювань запевняють, що миття рук зберігає життя. Правильне виконання цієї процедури значно зменшує ризик застуди та грипу, запобігає поширенню хвороб, пов’язаних з прийомом їжі, та інших інфекцій в обмеженому просторі.

Вчені нагадують, що "правильно мити руки" слід так: намочити долоні чистою теплою чи холодною водою, намилити їх з обох боків і між пальцями. Тримати так протягом 20 секунд, потім змити під проточною водою, витерти чистим рушником.

Для проведення дослідження 12 співробітників університету під прикриттям працювали у громадських вбиральнях коледжу. Їм вдалося поспостерігати поведінку 3700 людей.

Вчені з’ясували, що 95% людей у громадських туалетах не дотримувалися гігієнічних стандартів. 33% не використовували мило, а 10% зовсім не мили руки. В середньому люди витрачали на миття рук шість секунд, що набагато менше за рекомендовану медиками норму.

При цьому чоловіки виявилися більш неохайними, ніж жінки: з тих, хто не мив руки взагалі було 15% чоловіків і лише 7% жінок. Мило використовували 50% чоловіків і 70% жінок.

Також дослідники помітили, що люди частіше пропускали миття рук, якщо раковина у вбиральні була брудною. Крім того вчені помітили, що люди більш охайні у першій половині дня, ніж увечері.

Крім того, вчені відзначили ефективність знаків-нагадувань: у тих вбиральнях, де були написи "Не забудьте помити руки", люди це робили частіше.

Нагадаємо, раніше організація Initial Washroom Hygiene провела дослідження, яке показало, що кожна п’ята жіноча сумка брудніша за сидіння туалету.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Такого безладу ніде немає. Треба, щоб сюди прийшли піночети й навели порядок. Бо в Україні жити соромно. Країна, де не діють закони. Це не демократія, а суцільна вакханалія. У нас безнадійно втрачений етично-моральний стрижень”
Іван Марчук

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.