Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Один з найвірніших способів впоратися зі стресом - звичайна прогулянка

Охорона здоров`я 10839 переглядів

Опубліковано - 9.07.2013 04:02 | Всі новини | Версія для друку

Один з найвірніших способів впоратися зі стресом - звичайна прогулянка
Один з найвірніших способів впоратися зі стресом - звичайна прогулянка
Швидка ходьба або біг підтюпцем заспокоює клітини мозку. Фізичні вправи вже давно вважаються ефективною протидією занепокоєння і депресії, але механізм впливу на мозок при цьому залишався загадкою.

Один з найкращих способів зняття стресу за день, - це просто швидко походити. Це довело спостереження за групою гризунів. Гуляти потрібно в темпі або ж допускається неспішна пробіжка. Така активність тримає нейрони під контролем, даючи відчуття розслаблення, пише The Daily Mail.

Дослідники взяли дві групи тварин, одна з яких бігала, та іншу, яка вела осілий спосіб життя, а потім перевірили кількість клітин головного мозку, які сформувалися після впливу подразників.

Виявилося, пробіжки призводять до появи нових нейронів, що гальмують мозкову активність і заспокоюють клітини, що знаходяться в занадто збудженому стані. Гризунів спеціально помістили в холодну воду, щоб ініціювати стрес. У відповідь на це в мозку тварин, що не бігали на доріжці, активні нейрони проявилися в гіпокампі (пов’язаний з емоційною реакцією).

А ось в мозку "бігунів" відразу ж увімкнулися нейрони, що пригнічують активність. Таким чином тривожність минала і організм краще упорався зі стресом.

Аналогічний механізм працює і в мозку людини, говорить професор Елізабет Гоулд з Прінстонського університету. Фізична активність реорганізує мозок, і тривожність не заважає його нормальній роботі. Це показує, наскільки пластичний організм людини.

Можливо, з еволюційної точки зору, тривожна реакція вигідна для особин, які програють навколишнім фізично. Тварина поводиться обережніше, що дозволяє їй вижити.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.