Аратта - На головну

17 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна балансує на межі дефолту

Економіка 5024 перегляди

Опубліковано - 22.07.2013 10:07 | Всі новини | Версія для друку

Україна балансує на межі дефолту
Україна балансує на межі дефолту
Україна на сьомому місці у десятці країн із найбільшою загрозою дефолту, кажуть авторитетні фінансові аналітики.

Експерти та депутати-опозиціонери наголошують, що такий сценарій стане для України реальністю, якщо уряд не змінить свою економічну політику. Натомість представники влади кажуть, що боятися нічого.

Впродовж наступних 5 років ймовірність того, що Україна не зуміє розрахуватися із зовнішніми кредитними зобов’язаннями збільшилась із майже 35 до понад 44 %. Про це йдеться у щоквартальному дослідженні за травень-червень міжнародного рейтингового агентства Standart&Poors.

Між тим член парламентського комітету з питань фінансів та банківської сфери, регіонал Андрій Пінчук не вважає це «діагнозом для України». За його словами, державний борг більш розвинених Італії, Португалії та Іспанії є в рази більшим. Окрім того, депутат наголошує на ефективності та стабільності економічної політики української влади, завдяки чому боятися дефолту не варто.

«Постійно нам казали, що буде повністю знецінена гривня, що у нас є проблеми із виплатами за газ. На щастя, подібних речей у реальності ні разу не сталося, і тому це є найкращий показник того, що Україна і уряд готові до всіх цих речей. Тому що вони займаються не тим, що прем’єр з президентом і Верховна Рада між собою борються, а якраз працюють на благо країни», – каже регіонал.

Україна постійно нарощує внутрішній і зовнішній борг – Ляпіна

Натомість член парламентського комітету з питань економічної політики, опозиціонерка Ксенія Ляпіна наголошує на відсутності економічної дисципліни в уряді та його неспроможності забезпечувати зростання економіки для наповнення бюджету. Відтак, Україна постійно нарощує як внутрішній, так і зовнішній борг.

«Стан української банківської системи викликає стурбованість. Банківська система не забезпечує кредитування, оскільки не подолані наслідки попередньої кризи. Так само з інвестиційними процесами не вдалося зробити нічого позитивного, притоку якоїсь інвестиційної діяльності немає, і реальний сектор економіки не розвивається в результаті», – говорить Ляпіна.

Якщо Україна зазнає дефолту, це відіб’ється на доходах кожної сім’ї, адже кількість робочих міць скорочуватиметься, а виплати зарплат із бюджетних коштів будуть несвоєчасними, припускає депутат.

Уряд має хоча б поновити стосунки з МВФ – Дубровський

Старший консультант Київської школи економіки Володимир Дубровський наголошує, що багатьом українцям такі проблеми знайомі і зараз. За його словами, в разі погіршення ситуації, події можуть розвиватися, як під час фінансової кризи 1998 року:

«Ситуація дуже нагадує кінець 1990-х років, коли курс починає хитатися, різко падає попит на державні цінні папери, відповідно, ще важче стає утримувати курс. І хоча є сьогодні великі, у порівнянні з тими часами, резерви Національного банку, але вони теж нижче критичної межі», – каже він.

У цілому ж серед причин нинішнього падіння української економіки Дубровський виділяє дві: невиконання держбюджету і неможливість його скорочення до прийнятних розмірів та штучне утримання валютного курсу.

Відтак експерт наголошує, що якщо уряд не зробить екстраординарних кроків, які би дозволили вийти з такої ситуації, – насамперед, це може бути поновлення стосунків з МВФ – то прогноз дефолту від Standart&Poors може стати цілком реальним для України.

Також Дубровський наголошує на престижності та визнанні прогнозів цього рейтингового агентства.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Той, хто проявляє жалість до ворога, безжалісний до самого себе”
Френсіс Бекон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.