Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Тарифна війна. “Більшовики” й надалі спустошуватимуть гаманці громадян, напевно позбавляючи їх від шкідливого ожиріння

Добробут 7128 переглядів

Опубліковано - 23.02.2007 10:56 | Всі новини | Версія для друку

Тарифна війна. “Більшовики” й надалі спустошуватимуть гаманці громадян, напевно позбавляючи їх від шкідливого ожиріння
Тарифна війна. “Більшовики” й надалі спустошуватимуть гаманці громадян, напевно позбавляючи їх від шкідливого ожиріння
Державний комітет статистики повідомив, що впродовж січня поточного року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримали 5.6% українських сімей, що на понад 2 відсоткових пункти більше, ніж у січні минулого року.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про передачу в концесію об’єктів комунального господарства. Згідно із пояснювальною запискою, автори законопроекту розраховують, що концесія підприємств, які забезпечують мешканців українських міст водою і теплом, дозволить залучити до житлово-комунального господарства додаткові недержавні кошти.

Уряд планує виокремити із міністерства з питань будівництва, архітектури та ЖКГ відомство, яке опікуватиметься виключно комунальним господарством – заявив прем'єр-міністр, Віктор Янукович.

Він також повідомив, що цього року із державного бюджету у цю галузь надійде близько 5 мільярдів гривень, які переважно будуть використані на ремонт комунальної інфраструктури. Крім того, пан Янукович схвалив ідею своїх підлеглих про те, аби покласти контроль за обґрунтованістю тарифів на житлово-комунальні послуги на урядові управління з контролю за цінами:

“Треба, щоб зараз потужно запрацювали цінові інспекції. Не ходили там по базарах, не “зшибали” по ларьках копійки. Повідбивайте їм руки. Хай вони займуться зараз тарифами.”

Віктор Янукович також доручив першому віце-прем’єру та міністру фінансів разом із міністром будівництва, архітектури та ЖКГ, Володимиром Рибаком, розробити заходи щодо покращення системи іпотечного кредитування, яка, за словами прем’єра, на сьогодні не працює.

Водночас голова підкомітету Верховної Ради з питань ЖКГ, Олексій Кучеренко, вважає за потрібне створити державний орган, який відповідав би за здійснення державної стратегії при реформуванні комунального господарства, а не міністерство з питань ЖКГ, яке, на його думку, є зайвим, бо все майно цього господарства вже є комунальною власністю.

Пан Кучеренко також скритикував ідею про те, аби комунальні тарифи контролювалися державними управліннями з контролю за цінами:

“Не можна комісію по цінах робити регулятором, бо не можна одночасно займатися і цінами на м’ясо на базарах, і також надскладною політичною проблемою, як тарифоутворення.”

Державний комітет статистики повідомив, що впродовж січня поточного року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримали 5.6% українських сімей, що на понад 2 відсоткових пункти більше, ніж у січні минулого року.

Крім того, Держкомстат повідомляє, що житлові субсидії отримали 77% сімей із загальної кількості тих, хто за ними звернувся, і понад половина з тих, хто отримав субсидії, є самотніми людьми.

Середній розмір субсидії у січні 2007 року збільшився удвічі у порівнянні із січнем 2006 року, і склав 95 гривень. Найбільша кількість отримувачів житлових субсидій є у Сумській, Київській, Харківській, Донецькій, Луганській та Львівській областях.

За даними останнього дослідження Центру Разумкова, майже кожен п’ятий українець твердить, що його родині ледве вистачає грошей на харчі та мінімальні поточні витрати. 35.5% відсотків опитаних кажуть, що їм вистачає на харчі та придбання необхідних недорогих речей.

38% вільно витрачають на поточне життя, але для них проблематичною є покупка товарів тривалого вжитку, машини чи квартири. Лише 0.4% українців кажуть, що можуть дозволити собі купити все, чого хочуть.
Захворюванність населення - індикатор добробуту

Минулого року українці залишили в аптеках понад 1.5 мільярда доларів. За право працювати на такому ринку змагаються 483 закордонні та 183 вітчизняні компанії. За даними маркетингової групи Бізнес-Кредит, виробники пропонували українцям понад 9 тисяч найменувань ліків та біологічно-активних добавок.

За оцінками експертів, цього року ринок ліків може зрости ще на 25-30%, а зростання цін може скласти 10-12%. Серед ліків, на які українці минулого року витратили найбільше грошей, є як достатньо дорогі препарати для покращення мозкового кровообігу, нормалізації роботи печінки, підвищення потенції, так і досить дешеві знеболювальні на кшталт но-шпи.

Очевидно, зростання попиту на ліки свідчить про те, що українці стають більш вразливими до хвороб. А це, в свою чергу свідчить про зростання екстримальної складової у повсякденному житті пересічного українця. Воно й зрозуміло - бо отримавши квітанцію на оплату міфічних послуг із утримання власного житла й поповнивши запаси провізії, більшість українських сімей мають вирішувати діалему: як дожити до наступної зарплатні. А отримавши її - задаватися проблемою: як дотягнути до наступної.

Як і кожної зміни сезону із біллюдумати, що треба придбати якусь одежину дітям та й собі, аби мати пристойний вигляд.

Невідповідність невпинно падаючих доходів стрімкому зростанню цін на споживчому ринку спричиняє постійний стан стресу. А відтак - послаблення організму, яке ускладнюється неможливістю повноцінно харчуватися....

За матеріалами ВВС
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.