Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Об’єктивного розслідування розгону Євромайдану та побиття Чорновол очікувати не слід

Пістолетне право 7718 переглядів

Опубліковано - 9.01.2014 13:36 | Всі новини | Версія для друку

Об’єктивного розслідування розгону Євромайдану та побиття Чорновол очікувати не слід
Об’єктивного розслідування розгону Євромайдану та побиття Чорновол очікувати не слід
У справах про розгін Євромайдану та побиття журналістки Тетяни Чорновол вочевидь системного розслідування не буде, а влада піде на часткове покарання кількох осіб для заспокоєння громадськості.

Про це в коментарі заявив голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Політолог зауважує, що «конфлікт несприйняття» розслідування цих справ і учасниками Майдану, і засобами масової інформації, і експертами, «хоча й опосередковано, але свідчить про те, що є серйозні проблеми з розслідуванням цих справ».

«Приводом для критики і підозр є й ті факти, що по тих справах щодо бійок під Адміністрацією президента 1 грудня вироки з’явилися практично через кілька днів», – додав він.

«Щодо розслідування справ про розгін Майдану і побиття Тетяни Чорновол є й питання об’єктивності. Думаю, на хід розслідування впливають певні політичні та ідеологічні установки і з боку правоохоронних структур, і судової системи», – зазначив Фесенко.

Зокрема, у справі про розгін Євромайдану, вважає експерт, «когось таки покарають».

«У всякому разі це підтверджує і той факт, що назвали не просто стрілочників, а людей, які посідали достатньо високі посади. Хоча всі розуміють, що вони також були виконавцями, а накази віддавалися на більш високому рівні. Оскільки справи щодо них вже є, то варіантів може бути два: або цю справу припинять за тих чи інших обставин, або справа все ж таки дійде до суду. Але скоріше за все ці особи отримають не дуже жорстке покарання і фактично найбільшою проблемою для них буде позбавлення посад. Думаю, вони можуть отримати адміністративне покарання або максимум умовний вирок», – зазначив політолог.

«Хоча би часткове покарання окремих людей в системі влади робиться скоріше для того, щоб заспокоїти громадську думку. Тобто буде часткове покарання, щоб не було критики на адресу влади. Однак системного розслідування чи покарання навряд чи можна очікувати… Якщо влада системно каратиме тих, хто захищає її інтереси, хто ж далі буде захищати», – додав політолог.

Як повідомлялося раніше, близько 4-ї годин ранку 30 листопада минулого року бійці спецпідрозділу «Беркут» жорстоко розігнали людей з майдану Незалежності, що виступали проти призупинення євроінтеграції. Кадри з розгоном Євромайдану шокували українців і світову громадськість. 30 листопада обурені українці почали збиратися на Михайлівській площі. Акції протесту тривають досі.

14 грудня генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що за розгін Євромайдану покарають заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича, начальника київської міліції Валерія Коряка і голову Київської міської держадміністрації Олександра Попова. Президент Віктор Янукович підписав указ про відсторонення всіх трьох на час проведення розслідування.

А 8 січня Генпрокуратура вручила підозру у перевищенні службових повноважень під час цих подій начальнику одного з управлінь ГУ МВС України в Києві.

Як відомо, журналістку та активістку Тетяну Чорновол побили в ніч на 25 грудня. Спочатку цю справу правоохоронці розслідували як «хуліганство», але потім перекваліфікували її на «заподіяння тяжких тілесних ушкоджень». Міліція повідомила про затримання, а згодом арешт п’яти підозрюваних у цій справі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Пістолетне право»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.