Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українські експерти не відчувають оптимізму щодо результатів переговорів у Мінську

Політика 6294 перегляди

Опубліковано - 26.08.2014 11:50 | Всі новини | Версія для друку

Українські експерти не відчувають оптимізму щодо результатів переговорів у Мінську
Українські експерти не відчувають оптимізму щодо результатів переговорів у Мінську
В Україні не очікують від переговорів, які сьогодні починаються в Мінську, швидкого завершення конфлікту на Донбасі.

Про це кажуть українські експерти, відзначаючи, що напередодні зустрічі президентів та єврокомісарів Росія вдалася до нових агресивних дій, а сам формат переговорів передбачає розмову про наслідки української євроінтеграції, а не про припинення вогню.

За день до переговорів на півдні Донецької області відбулося вторгнення колон бронетехніки з російської території. Крім того, російський президент утримався від привітань з нагоди Дня незалежності України. Такі дії свідчать про небажання Кремля припиняти агресію та домовлятися про мир в Україні.

«Ще донедавна я би сказав, що така зустріч потрібна – навіть в іміджевому плані: щоб показати, що Україна прагне миру. По ситуації на сьогодні в мене такої упевненості немає», – каже політолог Олексій Гарань.

Екс-міністр оборони, позафракційний народний депутат Анатолій Гриценко вважає, що за таких умов президент України взагалі не повинен їхати на переговори до Мінська – ані з огляду на результативність переговорів, ані з позиції гідності.

«Немає про що говорити там один-на-один з Путіним-агресором – в умовах, коли агресор не зупиняється і нахабно перетинає кордон колонами бронетехніки, погрожує захопити Маріуполь, вогнем артилерії зі своєї території продовжує вбивати наших солдатів», – написав Гриценко у своєму блозі.

Після візиту Меркель сподіватися на Європу не доводиться – Рибачук

На думку екс-міністра закордонних справ Володимира Огризка, переговори все-таки потрібні для демонстрації мирних намірів України. Проте в результативність переговорів він також не вірить.

«Єдиний позитив я бачу в тому, що Росії в черговий раз скажуть, що для її «стурбованості» щодо укладання угоди між Україною та ЄС про асоціацію немає жодних підстав», – каже Володимир Огризко.

Натомість екс-віце-прем’єр з питань євроінтеграції Олег Рибачук сумнівається в тому, що Європа готова дієво підтримати Україну. На його думку, показовим у цьому плані став візит німецького канцлера Ангели Меркель до Києва.

«Я не розумію сенсу візиту Меркель у Київ, щоб робити такі заяви, які вона зробила – що вихід України з кризи не має суперечити якимсь інтересам Росії», – наголошує він.

Крім того, сам формат мінських переговорів є прийнятним насамперед для Росії, каже експерт.

«Основна ідея цих переговорів – це зняти перестороги Росії стосовно підписання торговельної угоди між Україною та ЄС. Кажу – і сам собі дивуюся! Тому що Путін повторює свою пісню, що Росії в цьому конфлікті немає. Він не збирається говорити про те, що його війська тут», – зазначає колишній урядовець.

За словами Олега Рибачука, з огляду на такі несприятливі обставини дуже важливе значення матиме публічна позиція Петра Порошенка та заяви, які він зробить у Мінську.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.