- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
C. H. I. P. на сьогоднішній день є найдешевшим мікрокомп’ютером у світі.
Інженери з американської компанії Next Thing Co. створили мікрокомп’ютер C. H. I. P., вартість якого становить 9 доларів, у той час як у середньому його аналоги коштують від 35-40 доларів.
C. H. I. P. має процесор з тактовою частотою 1 ГГц, 512 МБ оперативної пам’яті і ПЗУ в розмірі 4 ГБ. Даний мікрокомп’ютер також містить у собі модуль Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, порти USB і порт microUSB і для виводу зображення і звуку. При цьому розміри друкованої плати становить 4 на 6 см.
Окремо можна придбати зовнішній адаптер для виводу зображення через VGA (10 доларів) або HDMI (вартістю 15 доларів).
Також можна докупити гаджет PocketC.H.I.P. (40 доларів), який дозволяє перетворити C. H. I. P. в повноцінний кишеньковий комп’ютер з маленьким екраном і фізичною клавіатурою. Даний корпус вже має вбудований акумулятор, ємності якого буде достатньо для 5 годин безперервної роботи.
C. H. I. P. буде функціонувати під управлінням операційної системи Linux. За замовчуванням мікрокомп’ютер вже буде містити в своїй пам’яті цілий ряд необхідних додатків (браузер Chromium, офісний пакет LibreOffice, графічний редактор GIMP і т. д.) і навіть відеоігри. Крім цього, в комплекті буде поставлятися програмне забезпечення для розробки нових програм.
Інженери з компанії Next Thing Co. планують, що C. H. I. P. з’явиться у продажу в травні 2016 року.