Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


15 років після зникнення Гонгадзе: рідні не вважають справу завершеною

Кримінал 9017 переглядів

Опубліковано - 16.09.2015 12:10 | Всі новини | Версія для друку

15 років після зникнення Гонгадзе: рідні не вважають справу завершеною
15 років після зникнення Гонгадзе: рідні не вважають справу завершеною
16 вересня минає 15 років від того дня, коли зник журналіст, засновник і перший головний редактор інтернет-видання “Українська правда” Георгій Гонгадзе.

У Києві о 18-00 розпочнеться акція вшанування пам’яті пана Гонгадзе та інших загиблих українських журналістів.

Учасники пройдуть ходою від Національної спілки журналістів на вул. Хрещатик до Майдану Незалежності, де буде виголошена урочиста промова і зачитаний список загиблих журналістів.

Інститут масової інформації (ІМІ) закликав провести акції солідарності та вшанувати пам’ять усіх загиблих журналістів по всій Україні під гаслом "Озбройтеся правдою!".

Виконавці і замовники

Через 15 років рідні Георгія вважають, що за його вбивство покарані лише виконавці злочину, але не його замовники.

На початку 2000-х "справа Гонгадзе" викликала політичну кризу в Україні. Оприлюднення аудіозаписів із кабінету президента Леоніда Кучми, на яких він нібито дає вказівки викрасти журналіста, стало причиною щирокомасштаних акцій протесту опозиції із вимогами про відставку президента.

Лише через 11 років після зникнення Гонгадзе Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти Леоніда Кучми. Екс-президент усі звинувачення відкидав і припускав, що за "касетним скандалом" стоять спецслужби однієї з іноземних держав, проте ніколи не називав, якої саме.

Екс-президент чотири роки тому заявляв, що ця "операція" була спрямована на послаблення України та на усунення президента, який у ті роки мав досить сильні позиції.

Леонід Кучма переконував, що подібних спроб на ослаблення України варто чекати і в майбутньому.

"Перший удар був завданий одинадцять років тому. Я маю на увазі справу Гонгадзе. Зараз, напевне, для всіх очевидно, що така масштабна операція із використанням складних технологій (і цифрових, і підривних) могла бути здійснена тільки силами спецслужб. Але треба з’ясувати, яких саме і хто за нею стояв. Тому що однаково зацікавленими у ній могли бути і зовнішні, і внутрішні сили. Перші - в ослабленні сильного субрегіонального гравця, другі - в усуненні президента, який мав на той час сильні позиції, і в дестабілізації країни вперше за багато років", - твердив екс-президент в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" напередодні 11-х роковин з дня зникнення Георгія Гонгадзе.

Покарані

У 2008 році суд визнав винними у вбивстві журналіста трьох колишніх співробітників департаменту зовнішнього спостереження та кримінальної розвідки МВС України. Микола Протасов отримав 13 років позбавлення волі, Олександр Попович і Валерій Костенко - по 12 років позбавлення волі.

Колишнього начальника головного управління кримінального розшуку МВС Олексія Пукача затримали за підозрою в організації вбивства у 2009 році, після шести років розшуку.

Він зізнався у скоєнні вбивства, і в 2013 році був засуджений до довічного ув’язнення. За два роки до цього з нього зняли звинувачення у скоєнні вбивства на замовлення і перекваліфікували їх на "вбивство через особисті мотиви".

Апеляційний суд Києва досі розглядає його скаргу на вирок, але судові засідання постійно переносяться.

Востаннє це сталося 15 вересня 2015 року, оскільки виявилося, що адвокат Олексія Пукача, призначений тимчасово на час хвороби постійного адвоката, не має доступу до державної таємниці.

Наступне засідання Апеляційного суду призначене на 17 вересня.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Кримінал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.