Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


“Новачок”, яким отруїли Скрипалів, виготовили у Саратовській області

Світ навколо нас 4475 переглядів

Опубліковано - 6.04.2018 16:37 | Всі новини | Версія для друку

“Новачок”, яким отруїли Скрипалів, виготовили у Саратовській області
“Новачок”, яким отруїли Скрипалів, виготовили у Саратовській області
Британська розвідка вважає, що нервово-паралітична речовина “Новічок”, якою отруїли Сергія і Юлію Скрипалів, була виготовлена на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області.

Про це повідомляє The Times.

Британська розвідка провела брифінг для представників країн-союзників, щоб переконати лідерів у тому, що за спробою вбивства стоїть Москва, а "Новічок" виготовили на об’єкті Шихани у Саратовській області. Саме за результатами цього брифінгу країни вирішили вислати більше 150 російських дипломатів.

За даними британської розвідки, на об’єкті в Шиханах в останнє десятиліття проводилися випробування з метою визначити, чи ефективний "Новічок" для скоєння вбивства за кордоном.

Як стверджує The Times, запаси, виявлені в Шиханах, були набагато меншими, ніж ті, що могли бути використані в якості зброї на полі бою, а це в свою чергу нібито передбачає їх застосування для точкових атак.

"Розвідка Британії чітко вказала на Росію і Шихани. Без сумніву, що росіяни замітають сліди, поки ми говоримо" - сказав колишній військовий і експерт по хімічній зброї Хеміш де Бреттон-Гордон.

За його словами, ніщо не вказує на те, що "Новічок" міг бути виготовлений деінде в колишньому СРСР.

У лабораторії російського міста Шихани Саратовської області ніколи не зберігалася хімічна зброя, в тому числі нервово-паралітичний газ "Новічок".

Про це заявив колишній глава держкомісії РФ із хімічного роззброєння, представник президента РФ в Приволзькому федеральному окрузі Михайло Бабич, повідомляє "Інтерфакс".

У місті Шихани розташований філіал російського Державного науково-дослідного інституту органічної хімії і технології (ДержНДІОХТ). Видання The Times повідомило, що, на думку британської розвідки, "Новічок" був виготовлений і зберігався саме там.

"Ця лабораторія не входила в спектр нашої роботи. Всі бази, де зберігалася хімічна зброя, відомі, Шихани до них не відносяться. У Саратовській області був об’єкт "Горний ", але не в Шиханах", - сказав Бабич, додавши, що "Горний "став першим об’єктом, де була завершена ліквідація хімічної зброї.

Тим часом раніше вчені-хіміки Леонід Рінк та Владімір Углєв, які працювали за радянських часів в Шиханах, розповіли в ЗМІ, що в цій лабораторії розроблялися і досліджувалися отруйні речовини класу "Новічок".

На сайті ДержНДІОХТу зазначено, що зараз його філіал в Шиханах займається діяльністю "в галузях, пов’язаних із забезпеченням безпеки Російської Федерації і виконанням федеральної цільової програми "Знищення запасів хімічної зброї в Російській Федерації".

Нагадаємо, виконавчий директор оборонної науково-технічної лабораторії в Портон-Даун сказав Sky News, що науковцями лабораторії не було доведено російське походження "Новічка".

За його словами, встановлення походження речовини потребує "інших матеріалів", деякі з них ґрунтуються на основі розвідувальних даних, доступ до яких має уряд. Він наголосив, що робота лабораторії не полягала у встановленні того, де була виготовлена речовина.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Є речі, котрі неможливо пояснити. Є голос, що керує нами...”
Микола Гоголь

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.