Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна може отримати $8 мільярдів після розблокування програми МВФ

Економіка 5282 перегляди

Опубліковано - 23.10.2018 12:10 | Всі новини | Версія для друку

Україна може отримати $8 мільярдів після розблокування програми МВФ
Україна може отримати $8 мільярдів після розблокування програми МВФ
Нова програма від МВФ полегшить Україні доступ до фінансування обсягом 8 мільярдів доларів США, що дозволить утримувати достатньо стабільний курс гривні наступного року.

Про це в інтерв’ю журналістці Української служби "Голосу Америки" розповів аналітик американського центру Atlantic Council Андерс Аслунд.

"Україна на тепер, ймовірно, отримає два мільярди доларів від МВФ, два мільярди доларів від ЄС та Світового банку, уряд України ймовірно розмістить єврооблігації ще на два мільярди доларів, також державні компанії, ймовірно, розмістять євробонди ще на два мільярди доларів, чи більше", - зауважив Аслунд.

"Цього має бути достатньо, щоб Україна утримувала достатньо стабільний обмінний курс наступного року", - наголосив аналітик. Він також підкреслив, що програма МВФ дозволить врегулювати два основні фактори, що викликали занепокоєння спостерігачів - обмежені резерви центробанку та обмеженість бюджетних коштів.

Нова програма МВФ дозволить наростити валютні резерви центрального банку,обсяг яких зараз становить біля 16,6 мільярда доларів, що, на думку аналітика, є "абсолютними мінімумом".

"Резерви зростуть до біля 25 мільярдів доларів. Це буде достатнім на наступний рік для України, коли відбудуться вибори", - зауважив Аслунд.

Нова програма "стенд-бай" прийшла на заміну програмі розширеного фінансування EFF, обсяг якої було передбачено на рівні 17,5 мільярда доларів і яка мала закінчуватись в березні 2019 року. Нова програма розрахована до кінця року і це стане стабілізуючим фактором, на думку аналітика.

"З огляду на вибори, добре, що угода не закінчуватиметься в той же час, коли проводитимуться президентські вибори ... Таким чином, той факт, що угода триватиме до кінця наступного року є стабілізуючим фактором", - наголосив аналітик.

Для того, щоб досягти домовленості про нову програму, Україна мала виконати низку умов, нагадав дослідник.

"Перше – антикорупційний суд, законодавче рішення щодо якого прийняли в червні. Друге – збільшення цін на газ на двадцять три з половиною відсотка, що вводиться в дію зараз, і третя умова – це бюджет з обмеженим дефіцитом. А 2,3% ВВП є абсолютно прийнятним для МВФ".

Таким чином, тепер необхідно лише прийняти закон про бюджет, який Рада має проголосувати в остаточному читанні, а президент – підписати.

В цій сфері завжди залишаються ризики того, що парламент "з тих чи інших причин може збільшити дефіцит при затвердженні бюджету", - вважає експерт. Це неодноразово траплялось під час підготовки законопроекту про бюджет до другого читання, нагадує він.

"Я не бачу особливих ризиків, крім того, що парламент може не зможе затвердити бюджет. Це абсолютна умова для МВФ. Тут можливі негаразди, адже часто під час другого читання українського бюджету, додаються різні витрати, і МВФ тоді може сказати "ні".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Світ відповідав розмірам людини,
І людина була мірилом всіх речей”

Михайло Волошин

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.