Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ДСНС змінила алгоритм моніторингу радіаційного фону через вибух реактору в РФ

Влада 4338 переглядів

Опубліковано - 21.08.2019 11:16 | Всі новини | Версія для друку

ДСНС змінила алгоритм моніторингу радіаційного фону через вибух реактору в РФ
ДСНС змінила алгоритм моніторингу радіаційного фону через вибух реактору в РФ
Днями у ЗМІ з’явилася інформація щодо підвищеного рівня радіації через надзвичайну ситуацію, яка виникла 8 серпня 2019 року в акваторії Білого моря поблизу населеного пункту Ньонокса Архангельскої області (Російська Федерація).

За прогнозними даними радіоактивно забруднені повітряні маси могли гіпотетично досягти території України в ніч з 11 на 12 серпня та охоплювати територію її східних та південно-східних областей, повідомила пресслужба ДСНС.

У зв’язку з цим, радіометричну мережу гідрометеорологічної служби України переведено в режим підвищеної готовності зі збільшенням кількості радіометричних вимірювань:

вимірювання потужності експозиційної дози 4 рази на добу (00:00, 06:00, 09:00, 18:00 UTC);

вимірювання атмосферних випадів щоденно;

відбирання атмосферних аерозолів у Київі, Сновську, Чорнобилі, - щодоби по 12 годин.

До режиму таких вимірювань були залучені метеостанції Сумської, Харківської, Луганської, Донецької областей.

Після проведення додаткового прогнозування 12 серпня, з урахуванням змін погодних умов, до режиму збільшеної кількості вимірювань долучили Одеську область.

Результати вимірювань в період з 10 по 18 серпня свідчать про те, що радіаційний фон в Україні не зазнав ніяких змін, а саме потужність експозиційної дози на всій території України знаходиться в своїх звичних межах, в повітряних пробах не виявлено додаткових радіонуклідів, які можуть свідчити про проходження над територією України радіоактивно забруднених мас.

Як повідомлялося раніше, 8 серпня на території Архангельської області РФ стався вибух ядерного реактору. Пізніше Росатом визнав факт викиду радіації і забруднення навколишніх територій.

Практично одразу після вибуху реактору Москва вимкнула станції радіаційного контролю, посилаючись на проблеми зі зв’язком. А заступник голови російського МЗС Сергій Рябков, коментуючи тривожну інформацію західних вчених, зауважив, що передача даних з боку національних станцій моніторингу є "суто добровільною справою" для будь-якої країни.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.