Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Меркель і Путін обговорили телефоном саміт “нормандської четвірки”

Політика 4162 перегляди

Опубліковано - 11.11.2019 22:52 | Всі новини | Версія для друку

Меркель і Путін обговорили телефоном саміт “нормандської четвірки”
Меркель і Путін обговорили телефоном саміт “нормандської четвірки”
Анґела Меркель та Володимир Путін під час телефонної розмови обговорили підготовку до саміту “нормандської четвірки” щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) і президент Росії Володимир Путін провели телефонну розмову, під час якої обговорили підготовку до проведення саміту у "нормандському форматі" щодо Східної України. Про це у понеділок, 11 листопада, повідомила заступниця речника німецького уряду Ульріке Деммер (Ulrike Demmer).

Згідно з повідомленням, оприлюдненим на офіційному сайті німецької канцлерки, саме саміт "нормандської четвірки" був ключовою темою розмови. Однак сторони також обговорили питання газового транзиту через Україну, а також ситуацію у Лівії та Сирії.

Водночас пресслужба Кремля зазначила у своєму повідомленні, що Путін і Меркель підтвердили налаштованість на подальшу координацію зусиль у "нормандській четвірці", зокрема, щодо підготовки можливого саміту в цьому форматі.

"Проведено ґрунтовне обговорення питань врегулювання ситуації в Україні, зокрема, з урахуванням підписаної в Контактній групі представниками Київа, Донецька і Луганська "формули Штайнмаєра", а також розведення збройних сил і засобів на "пілотних" ділянках поблизу населених пунктів Станиця Луганська і Золоте і початку цього процесу у села Петрівське", - йдеться в повідомленні.

При цьому в пресслужбі Кремля стверджують, що під час розмови була "підкреслена необхідність закріплення особливого статусу Донбасу в законодавстві України".

Нагадаємо, що 11 листопада, пресцентр Операції об’єднаних сил повідомив про завершення практичної фази розведення сил і засобів на ділянці Богданівка-Петрівське на Донбасі. Це остання з трьох ділянок, розведення на яких було передбачене рамковим рішенням Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську у вересні 2016 року.

Прогрес у розведенні на цих ділянках у Києві та Москві називають передумовою для проведення саміту "нормандської четвірки" на рівні глав держав та уряду. Так, 31 жовтня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що у Москві цілковито розділяють позицію президента України Володимира Зеленського про те, що розведення сил у трьох "пілотних" населених пунктах на Донбасі дозволить провести "нормандський саміт". "Це наша позиція, і ми повністю поділяємо такі слова", - підтвердив Лавров.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.