Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Російські вчені висунули ще одну гіпотезу зміни клімату

У світі науки 7396 переглядів

Опубліковано - 30.05.2007 23:52 | Всі новини | Версія для друку

Російські вчені висунули ще одну гіпотезу зміни клімату
Російські вчені висунули ще одну гіпотезу зміни клімату
Дослідники лабораторії космічних досліджень Головної (Пулковської) астрономічної обсерваторії Російської академії наук вперше виявили двовікову циклічну зміну світимості Сонця, яка, як вважають астрономи, чинить визначальний вплив на зміну клімату Землі.

"Нам вдалося встановити, що протягом останніх декількох тисячоліть існував безперечний прямий зв'язок між двовіковими циклічними варіаціями сонячної світимості і змінами глобальної температури на Землі", - повідомив завідувач лабораторією космічних досліджень ГАО РАН Хабібулло Абдусаматов.

Учені Пулковської обсерваторії досліджували також вплив 11-річної циклічної варіацій світимості Сонця на зміну клімату Землі. В результаті було встановлено, що вплив «короткострокової» зміни світимості на клімат згладжується і практично не виявляється завдяки термічній інерції Світового океану, повідомляє сайт журналу "Наука і Жізнь".
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.