Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кібервійна. Чехія зазнала кібершпигунства, найімовірніше, російського

Світ навколо нас 2104 перегляди

Опубліковано - 2.09.2020 13:56 | Всі новини | Версія для друку

Кібервійна. Чехія зазнала кібершпигунства, найімовірніше, російського
Кібервійна. Чехія зазнала кібершпигунства, найімовірніше, російського
Чехія минулого року зазнала акту кібершпигунства проти однієї зі стратегічних державних установ, і за ним, найімовірніше, стояла російська розвідка, повідомило чеське Національне управління кібернетичної і інформаційної безпеки.

У підсумковому звіті спецслужби за 2019 рік, що його цитує програма «Радіожурнал» Чеського радіо, цю установу прямо не названо. Нападник дістався до її комп’ютерних систем за допомогою методики, відомої як spearphishing – написання працівникові установи персоналізованого електронного листа, що був направлений нібито від легітимного адресанта і містив шкідливий код.

За даними управління, призвідник нападу – найімовірніше, хакерська група Sofacy, яку партнери чеської спецслужби пов’язують із військовою розвідкою Росії, відомою за старою назвою ГРУ.

Кібернапади з боку іноземних держав, а саме Росії і Китаю, були 2019 року не головною категорією таких нападів – на першому місці були недержавні кіберзлочинці, які, за даними звіту, вдаються до все складніших і краще продуманих технік. За минулий рік спецслужба зареєструвала загалом 217 кібернападів на чеські організації, установи чи фірми, що на 50 більше, ніж 2018-го.

Чехія давно є однією з цілей роботи російських спецслужб, і не тільки в кіберпросторі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Церква - скоріш лікарня для грішників, ніж музей святих”
Ебігайл Ван Берен

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.