Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


90-та річниця славетних подій

Календар 13095 переглядів

Опубліковано - 11.06.2007 15:30 | Всі новини | Версія для друку

90-та річниця славетних подій
90-та річниця славетних подій
Про життєву для нації важливість історичної пам’яті сказано достатньо, але чогось ці істини нами засвоюються вкрай погано. Ілюстрацією цьому може слугувати майже повна байдужість засобів масової інформації до подій дев’яносторічної давнини у Російській імперії, до складу якої входила значна частина нашої держави.

Все б нічого, адже нині вирують не менш важливі для країни події, але восени послідовники тодішніх організаторів більшовицького перевороту будуть відзначати 90 років „Великого Октября”, і вся телевізія показуватиме їхні дійства, що, вирване із контексту тогочасних подій і подане у єдино вірному, на їх погляд, трактуванні, сприятиме перекручуванню нашої української історії.

Але ж вона, ця історія зовсім не співпадає з „Кратким курсом истории ВКПб”, це історія національного руху, історія української національної революції 1917 – 1921 років.

Та, навіть попри ряд указів Президента щодо вшанування цих подій і визначних особистостей Української і Західноукраїнської республік, нинішній уряд не вважає це державною справою, попросту саботує визначені заходи.

І лише національно – демократична громадськість у міру своїх мізерних можливостей переймається відтворенням нашої історії.

З їх ініціативи відзначено 90-ту річницю утворення Української Ради, як початок української національної революції, таку ж славну дату роботи Всеукраїнського національного конгресу, котрий передав їй владні повноваження.

Дійсною рушійною силою національної революції стали широкі верстви українського народу, солдатські маси, під тиском яких діячі Центральної Ради при визначенні державного устрою пройшли від автономії, через федералізм до проголошення Самостійної держави – Української народної республіки, визнаної світом, у тому числі й більшовицькою Росією.

У червні маємо відзначити славетну дату ІІ Всеукраїнського військового з’їзду, що мав для нашої державності непересічне значення. Делегати, а вони представляли більш ніж п’ятимільйонну армію, висунули вимогу створення національної армії через українізацію війська, укомплектованого українцями. І вже у перші дні після того історичного рішення присягнули Центральній Раді більше 350 тис. українців, і великою помилкою тодішніх вождів було те, що вони відмовились від своєї армії.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Календар»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.