Аратта - На головну

8 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кримська платформа і російська мілітаризація: Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію

Світ навколо нас 2278 переглядів

Опубліковано - 10.12.2021 11:29 | Всі новини | Версія для друку

Кримська платформа і російська мілітаризація: Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію
Кримська платформа і російська мілітаризація: Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію
Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів».

Як передає власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку, «за» проголосували 63 країни, «проти» - 22, утрималося - 55 (Японія проголосувала "за", як пояснив з місця її представник, але з технічних причин, це не відображено на екрані).

Підтримали документ усі демократичні країни, серед країн, які висловилися проти, - традиційно Росія, Вірменія, Білорусь, Китай, Куба, Іран, М’янма, Сирія, Венесуела, Зімбабве.

Документ, що ухвалюється щороку, починаючи з 2018-го, доповнено, зокрема, посиланням на міжнародну Кримську платформу та її декларацію.

Резолюція «наполегливо закликає Російську Федерацію як державу-окупанта негайно, повністю і беззастережно вивести свої збройні сили з Криму і без зволікання припинити тимчасову окупацію території України».

Генасамблея висловлює серйозне занепокоєння поступовою мілітаризацією Криму, зокрема, тривалою дестабілізацією півострова через постачання з РФ на територію України зброї, як-от танків, БТР, літаків, здатних доставляти ядерну зброю, вертольотів, ракет, стрілецької зброї, легкого озброєння, боєприпасів, а також і військовослужбовців.

Крім того, у резолюції підкреслюється неприпустимість призову Російською Федерацією жителів Криму до її збройних сил, зокрема, на території РФ, що суперечить міжнародному гуманітарному праву.

Генасамблея закликає Росію утриматися від створення освітніх установ, що забезпечують бойову підготовку кримських дітей з метою підготовки до військової служби у збройних силах РФ, курсів бойової підготовки в кримських школах і «припинити зусилля з офіційного включення кримських освітніх установ до системи «військово-патріотичної» освіти Російської Федерації».

Кілька положень резолюції засуджують дії окупаційної влади щодо блокування окремих районів Чорного та Азовського морів, Керченської протоки, умисне перешкоджання судноплавству з порушенням міжнародного права, розширення військово-морських баз Чорноморського флоту РФ у Криму, проведення військових навчань у регіоні, будівництво мосту через Керченську протоку тощо.

Резолюція закликає всі держави та міжнародні організації і спеціалізовані установи утримуватися від будь-яких відвідувань Криму, які не погоджені з Україною.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба висловив вдячність державам-членам ООН, які на Генеральній Асамблеї підтримали посилену резолюцію щодо мілітаризації Криму.

"Я вдячний всім державам-членам ООН, які підтримали документ. Він консолідує міжнародну підтримку Кримської платформи та її цілей, протидіє наростаючій мілітаризації Криму, надсилає сигнал стримування на тлі нарощування військової присутності РФ вздовж нашого кордону і в Криму", - підкреслив він.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.