Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Розкрито таємницю минулого Місяця

У світі науки 7274 перегляди

Опубліковано - 28.08.2007 14:44 | Всі новини | Версія для друку

Розкрито таємницю минулого Місяця
Розкрито таємницю минулого Місяця
Група астрономів, проаналізувавши дані з зондів Smart-1 і Clementine, які оберталися навколо Місяця, змогли багато чого дізнатися про геологічне і вулканічне минуле Місяця, повідомляє Європейське космічне агентство (ESA).

Спеціалісти повідомили, що, наприклад, басейн, відомий під назвою “Море вологості”, швидше за все, утворився безпосередньо внаслідок зіткнення небесного тіла і поверхні Місяця. “Море вологості” має круглу форму і тонку кору, а також в ньому виявлено маськони - ділянки місячної кори, які являють собою гравітаційну аномалію.

На краях басейну знайдено концентричні западини і складки, які викликані термомеханічною деформацією базальту. Також астрономи вперше виявили розриви кори, в якій розкол вертикальний і одна сторона вища за іншу. Подібні розриви зустрічаються на Землі (наприклад, Сан-Андреас на заході США), але вони пояснюються взаємодією декількох тектонічних плит, чого немає на Місяці. Інший відомий басейн на Місяці, “Океан бурь”, згідно з даними зондів, утворився близько чотирьох мільярдів років тому внаслідок тектонічної активності, яка була викликана виникненням кратера Імбріум.

У “Океані бурь” немає маськонів і розривів, проте, тут астрономи виявили наймолодший базальт на Місяці , якому всього два мільярди років.

Нагадаємо, що зонд Clementine був запущений NASA в січні 1994 року і закінчив свою місію в червні того ж року. Зонд Smart-1 обертався навколо Місяця з 2003 по 2006 роки. У вересні 2006 року зонд завершив свою місію, врізавшись в поверхню Місяця і залишивши на ній кратер діаметром близько десяти метрів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.