Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Монахи московського патріахату майже призналися: лаврську браму знищили вони

Скандал 7505 переглядів

Опубліковано - 11.10.2007 23:40 | Всі новини | Версія для друку

Монахи московського патріахату майже призналися: лаврську браму знищили вони
Монахи московського патріахату майже призналися: лаврську браму знищили вони
Свято-Успенська Києво-Печерська лавра Української православної церкви Московського патріархату планує найближчим часом розпочати роботи з відтворення в'їзної брами у Києво-Печерській лаврі.

Про це на прес-конференції в Києві заявив архієпископ Вишгородський, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври високопреосвященний Павло.

"Я думаю, що найближчим часом ми цю реставрацію розпочнемо – це залежатиме від наших керівників, які керують цим проектом, і наших можливостей", - сказав він, наголосивши, що церква зробить все можливе, щоб роботи розпочалися максимально швидко.

Архієпископ Павло додав, що священики зацікавлені закінчити ці роботи до зими, щоб на територію монастиря не потрапляли недобрі люди. Він запевнив, що брама буде такою ж самою, як була, оскільки вносити якісь зміни заборонено.

Крім того, архієпископ повідомив, що вартість робіт ще не визначена, але вони будуть проведені, скільки б вони не коштували.

Павло вважає, що у руйнації брами винне керівництво Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Він заявив, що у 2005 році просив директора заповідника зайнятися ремонтом брами, але ці роботи не були проведені, незважаючи на те, що гроші заповіднику державним бюджетом були виділені.

За словами архієпископа, 8 жовтня обвалилась верхня частина брами, і він ухвалив рішення її розібрати, щоб випадково не було травмовано людей: "Для того, щоб не сталося більшої біди, я сказав, щоб її розібрали".

При цьому він зауважив, що брама перебувала в дуже поганому стані, і була зношена на 60%.

Павло також запевнив, що звинувачення на адресу священиків з боку керівництва заповідника про те, що вони розібрали її для проїзду великовантажних автомобілів, не відповідає дійсності. За словами архієпископа, Лавра має лише один автомобіль КамАЗ, який проходив через браму.

Архієпископ Павло наголосив на необхідності передати церкві в постійне користування всі будівлі Лаври, оскільки через недбале ставлення керівництва заповідника найближчими роками Лавра зруйнується.

Як повідомлялося раніше, на території Києво-Печерської Лаври у ніч проти понеділка, 8 жовтня, була знесена пам'ятка архітектури без відома дирекції заповідника. Зокрема, зруйновані брама та огорожа на в'їзді до Нижньої Лаври.

Відсутність пам'ятки архітектури, яку було зведено ще 1850 року, помітили працівники Києво-Печерського заповідника зранку, коли йшли на роботу.

ЮНЕСКО звернулася до влади УКраїни із вимогою знайти вандалів та притягнути до відповідальності. Наразі ГПУ та МВС зберегають мовчанку із цього приводу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.