Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Суд Греції дозволив поклонятися античним богам

Духовний світ 17490 переглядів

Опубліковано - 27.03.2006 20:16 | Всі новини | Версія для друку

Суд Греції дозволив поклонятися античним богам
Суд Греції дозволив поклонятися античним богам
У Греції суд першої інстанції дозволив поклоніння античним богам, повідомляє РІА “Новини” із посиланням на публікацію, що напередодні з’явилася у грецькій газеті Kathimerini.

Суд дозволив кільком позивачам сформувати асоціацію, метою якої є поклоніння дванадцяти олімпійським богам на чолі із Зевсом.

“Кожний має право сповідати свою віру, якою б вона не була”, - заявив один із засновників асоціації Апостолос Врахіолідіс.

Члени нової асоціації не згодні з тим, щоб їх вважали ідолопоклонниками (для православної Греції таке визначення вважається досить образливим). “Ми просто хочемо вільно поклонятися богам, яким поклонялися наші предки”, - говорять вони.

Позивачі звернулися в суд через те, що в Греції пануюче положення в релігійних питаннях займає Еладська православна церква, яка може ефективно пручатися спробам уведення “нетрадиційних” культів. У русі “неоязичників” Православна церква бачить один із різновидів так званих культів Нового часу, пов’язаних з окультизмом.

Дванадцять олімпійських богів шанувалися древніми греками, а згодом і римлянами, імперія яких займала все Середземномор’я і значну частину Європи. Спочатку олімпійські боги походили на тварин, але в класичну епоху (V століття до нашої ери) їх уявляли антропоморфними безсмертними істотами. Незважаючи на те, що релігійні почуття древніх греків були цілком щирими, вони не вважали за сором описувати олімпійських богів як простих смертних, підданих усім людським слабкостям. Наприклад, Гомер в епічній поемі “Іліада” описує, як боги воюють і фліртують між собою, а також плетуть інтриги.

Язичницька релігія античного світу стала занепадати на межі нашої ери. Язичництво було остаточно витиснуте після того, як у IV столітті християнство стало державною релігією Римської імперії.

У сучасній Греції існує нечисленний рух неоязичників, що пропагує “повернення до джерел” давньогрецької цивілізації, зокрема, через поклоніння древнім богам.

Сьогодні цієї стародавньої релігії дотримуються близько 100 тисяч жителів Греції. Вони поклоняються Зевсу, Гері, Посейдону, Афродіті, Гермесу та іншим античним богам.

Раніше Міністерство культури забороняло проводити богослужіння в місцях археологічних розкопок. Тому досить часто збори прихильників стародавньої релігії носили таємний характер.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Духовний світ»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.