Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


24 липня - День українського національного прапора

Календар Регіон: м.Київ 19558 переглядів

Опубліковано - 19.07.2006 18:34 | Всі новини | Версія для друку

Державний прапор незалежної України, знизу - прапор Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР)
Державний прапор незалежної України, знизу - прапор Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР)
24 липня виповнюється 16 років із дня підняття українського національного прапора на щоглі біля будинку Київради на Хрещатику.

Вперше в новітній історії синьо-жовте полотнище було піднято перед будівлею Київської міськради на Хрещатику. А поряд, як і раніше, тріпотів у повітрі червоно-блакитний прапор Української Радянської Соціалістичної Республіки...

Дорогу синьо-жовтому символу суверенної держави відкрила Президія Київської міської Ради народних депутатів, яка прийняла відповідну ухвалу. А у 2000 році Київська міська рада прийняла рішення вважати 24 липня міським святом — Днем українського національного прапора.

Декільками місяцями раніше, 3 квітня 1990 р., блакитно-жовтий прапор України був піднятий на міській ратуші Львова, і Львів став першим з українських міст, де був піднятий національний прапор України.

Питання національної символіки, зокрема прапора, неодноразово порушувалося демократичними силами у кінці 1980-х рр. 12 грудня 1989 воно піднімалося на другому з'їзді народних депутатів СРСР.

Після проголошення незалежності України Верховна Рада України 28 січня 1992 прийняла постанову Про затвердження державним прапором України блакитно-жовтого національного прапора.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Календар»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минуле корисне тільки в тому сенсі, що вказує нам шляхи та засоби до розвитку”
Генрі Форд

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.