Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Десять невідомих фактів про Різдво

Невідоме 12789 переглядів

Опубліковано - 26.12.2008 03:59 | Всі новини | Версія для друку

Десять невідомих фактів про Різдво
Десять невідомих фактів про Різдво
Журнал Time розповів про Різдво те, що знає не кожен - Різдво, як і раніше, залишається для багатьох загадкою. Журнал Time опублікував 10 фактів про це свято, які, як стверджує видання, практично невідомі широкому загалові.

1. Попри загальноприйняте твердження, у Біблії немає точної дати народження Ісуса, - зауважує видання. Офіційним церковним святом Різдво Христове стало у IV столітті, і Римський папа Юлій I "за випадковим збігом" приурочив його до 25 грудня - дня язичницького свята, що мало назву Сатурналії (свято на честь Сатурна - бога землеробства та родючості).

2. У 1914 році у святвечір сторони, які ворогували, на Західному фронті Першої світової війни припинили стрілянину та заспівали різдвяні гімни, а на ранок німецькі та британські солдати навіть обмінялися рукостисканнями та подарунками, - пише журнал.

3. За даними журналістів, колоністи-пуритани у Північній Америці спочатку не милували Різдво: із 1659 до 1681 року відкриті урочистості у Бостоні карали штрафом, а 25 грудня 1789 року Конгрес США провів своє перше засідання.

4. Політ Санти-Клауса по небу на санях вперше описав відомий американський письменник Вашингтон Ірвінг у 1819 році.

5. Червононогого оленя Рудольфа вигадали копірайтери у 1939 році, щоб заманювати покупців до універмагу Montgomery Ward. Настільки ж відомий персонаж різдвяної візуальної культури - сніговик Фрості, який палить трубку із кукурудзяної кочережки, - ще у 1890 році почав фігурувати у рекламі спиртного.

6. У 1965 році американські астронавти панічним тоном доповіли на Землю про виявлення НЛО, - пише журнал.

"Після декількох хвилин напруженої тиші у Х'юстоні почули тихий подзвін дзвіночка та звуки губної гармошки". Грали самі астронавти, - пояснює видання.

7. Поширена нині в Англії традиція цілуватися під омелою з'явилася лише у вікторіанську епоху. Але стародавні кельти та германці - народи, що мешкали у I столітті н.е. і розмовляли німецькою мовою - вважали, що ця рослина заживлює рани та сприяє родючості.

8. Перші справжні різдвяні ялинки з'явилися у Страсбурзі у XVII столітті, - пише Time. В Америку мода на ялини прийшла із Англії, куди цю традицію завіз принц Альберт. Однак звичай прикрашати вічнозелені дерева існував і у дохристиянські часи,- пише журнал. Це робили германці, щоб оживити темні, нудні дні зимового сонцестояння.

9. Перший вертеп із живими домашніми тваринами влаштував святий Франциск Ассизський у 1224 році.

10. Португальці на Різдво влаштовують гостину не тільки для живих, але й для мертвих. Фіни - йдуть у сауну, австралійці - на пляж, а в Іспанії проводять найбільшу у світі лотерею.

Нагадаємо, у ніч на 25 грудня християни західного обряду святкують Різдво Ісуса Христа – друге за ступенем важливості церковне свято після Великодня.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.