Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Луганську знайшли застосування каналізаційним водам

Технології Регіон: Луганська область 8914 переглядів

Опубліковано - 26.02.2009 04:28 | Всі новини | Версія для друку

У Луганську знайшли застосування каналізаційним водам
У Луганську знайшли застосування каналізаційним водам
У Луганську знайшли спосіб переробляти осад каналізаційних вод в будівельний матеріал. Завдяки новій добавці бетон стає особливо міцним, а цегла забезпечує додаткову теплоізоляцію.

Недоліку в сировині немає - міські очисні споруди можуть поставляти його тоннами.

На перший погляд виходить найзвичайнісінька цеглина, хіба що трохи легша. Вся справа в суміші, з якої цеглу виготовляють. Замість мінерального порошку - це стандартний інгредієнт - сюди додають перероблений мул, який збирають на очисних спорудах міста, повідомляє НТВ.

Роман Бреус, доцент Луганського національного аграрного університету: «Необхідно узяти 40 % щебеня, 50 % піску і 8 % відходів».

Примітно, що Роман Бреус на тему незвичайного будівельного матеріалу недавно захистив дисертацію. Не лише будинки, але навіть дороги, як виявилось, можна будувати, використовуючи таку речовину. Зовнішній вигляд і запах довіри не вселяють, але після переробки виходить відмінна добавка для будматеріалу.

Роман Бреус, доцент Луганського національного аграрного університету: «Поліпшуються експлуатаційні якості асфальтобетону, характеристики міцності».

Несподівані плюси нової технології відкрилися і при виготовленні пробної партії цеглини. Виявилось, що тепло в будинку, побудованому з цього матеріалу, повинно зберігатися довше. Органічні частинки мула при випалюванні вигоряють, утворюючи дрібні порожнечі. Цеглина виходить пористою.
Геннадій Дрозд
Геннадій Дрозд
Геннадій Дрозд, професор кафедри автомобільних доріг Луганського національного аграрного університету: «У нашої цеглини здатність утримувати тепло в приміщенні набагато вища в порівнянні із звичайною. Єдина відмінність - одну цеглину можна застосовувати для облицювальних робіт, а іншу рекомендується використовувати для внутрішніх приміщень».

Очисні споруди під Луганськом - своєрідне родовище мула. Каналізаційні води тут відстоюють, осад збирають в купи. Десятки тисяч тонн потенційного будівельного матеріалу вже скупчилися в околицях міста. Поділитися осадковим мулом комунальники готові у будь-який момент. Утримання цих відвалів обходиться їм досить дорого.

Петро Ковальов, головний інженер підприємства «Луганськвода»: «Необхідно створювати майданчики по утилізації зневодненого осаду, місця для компостування, а це все виливається в орендну плату за землю. Витратне підприємство».

До цих пір і для місцевих екологів поклади осадкового мула залишалися нерозв'язною проблемою.

Володимир Плющев, перший заступник начальника Державного управління охорони навколишнього середовища Луганської області: «Осад можна використовувати як добриво і вивозити на поля. Але в мулі присутні важкі метали, тому удобрювати їм не можна».

Вісім тонн осадкового мула вже надійно поховано на пробній ділянці дороги - 150 метрів траси проклали за новою технологією. Міцність дорожнього покриття виявилося відмінним. Що стосується цегли, то розробкою луганських учених серйозно зацікавилися місцеві будівельні фірми.

На всі ці переваги є лише один мінус, зазначає канал 1+1 – на запровадження технології потрібні гроші. Найкраще, кажуть науковці, якщо це буде державна програма. Головне – здолати упередженість. В ощадливого господаря й лайно не пропаде.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.