Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Учені з’ясували причини масових самогубств дельфінів і китів

Довкілля 10109 переглядів

Опубліковано - 8.04.2009 19:47 | Всі новини | Версія для друку

Учені з’ясували причини масових самогубств дельфінів і китів
Учені з’ясували причини масових самогубств дельфінів і китів
Дельфіни і кити масово викидаються на берег через те, що глухнуть під впливом військових гідролокаторів, вважають автори нового дослідження.

Як показали експерименти, дельфін під дією локатора, може втратити слух на 40 хвилин. А оскільки китоподібні в основному сприймають світ за допомогою слуху, вони перестають нормально орієнтуватися.

Відкриття, зроблене ученими Гавайського інституту морської біології, здатне пояснити ряд загадкових "самогубств" китів і дельфінів, зафіксованих за останнє десятиліття, пише The Times.

Дослідники, проте, вважають, що дельфіни і кити здатні плавати достатньо швидко, щоб піти із зони дії локаторів. Наприклад, щоб афаліни (Tursiops truncatus) відчули негативний ефект сонара, їм необхідно піддаватися дії локатора дві хвилини - а цього більш ніж достатньо, щоб поплисти геть.

Проте, водні ссавці можуть потрапляти в "підводні звукові пастки", вважає доктор Аран Муні з Гавайського університету. У певних умовах звук локатора виявляється "замкнутий" в шарі теплої води - холодний шар відображає його, відправляючи назад. Аналогічний ефект може викликати й складний підводний рельєф - гори і западини. В цьому випадку кити і дельфіни можуть не вибратися з пастки.

За словами доктора Муні, нова теорія пояснює випадки, коли тварини викинулися на берег із-за присутності в районі військових ехолокаторів. Наприклад, в березні 2000 року на Багамських островах 16 китів викинулися на берег під час випробувань американських ехолотів - їх тестували впродовж 16 годин.

В той же час теорія звукових пасток пояснює, чому кити і дельфіни відносно рідко здійснюють "самогубства", хоча на флоті локатори застосовуються постійно.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

3нання буває двох видів. Ми самі знаємо предмет або ж знаємо, де знайти про нього відомості ”
Бенджамін Франклін

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.