Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сьогодні на Місяць впаде японський зонд-стрибунець

У світі науки 7302 перегляди

Опубліковано - 10.06.2009 18:00 | Всі новини | Версія для друку

Сьогодні на Місяць впаде японський зонд-стрибунець
Сьогодні на Місяць впаде японський зонд-стрибунець
У середу ввечері японський місячний зонд Кагуя вріжеться у поверхню Місяця. Контрольоване зіткнення відбудеться о 18.30 за Гринвічем (21.30 за київським часом).

Як сказано у повідомленні японського аерокосмічного агентства JAXA, це дозволить вченим досліджувати властивості поверхні супутника та наслідки удару в реальному часі.Зонд масою 2,9 тонни впаде у нічний області на темній стороні Місяця, недалеко від його південного полюса - на 63-му градусі південної широти. Зіткнення відбудеться на швидкості близько 6 тисяч кілометрів за годину під невеликим кутом - майже паралельно до поверхні. Як очікують науковці, зонд, імовірно, стрибатиме, як плоский камінь по воді.

Крім того, зіткнення зможуть спостерігати і земляни: найкращі умови для спостереження події є у жителів Азії, Австралії та Нової Зеландії, які, можливо, зможуть побачити у телескопи спалахи та хмари пилу від удару.

За даними агентства, космічний апарат Кагуя, названий на честь принцеси із давньої легенди, яка зійшла на Землю з неба із місячної столиці, вийшов на місячну орбіту у жовтні 2007 року. За допомогою двох малих зондів, що відокремились від нього, апарат вивчав гравітаційні аномалії на Місяці, склавши його точну топографічну карту, а також досліджував сліди вулканічної активності.

Крім того, зонд фотографував приполярні кратери, куди ніколи не заглядало сонце, і де може зберігатися лід.

У травні також повідомлялося, що американське космічне агентство планує запустити до Місяця два супутники: орбітальний зонд (LRO) і апарат для дослідження місячних кратерів (LCROSS).
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.