Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Пластикові пляшки швидко розчиняються у морській воді, виділяючи отруту

Довкілля 9191 перегляд

Опубліковано - 21.08.2009 17:49 | Всі новини | Версія для друку

Пластикові пляшки швидко розчиняються у морській воді, виділяючи отруту
Пластикові пляшки швидко розчиняються у морській воді, виділяючи отруту
Хіміки з Японії виявили, що пластик, який традиційно вважається досить стійким забруднювачем навколишнього середовища, здатний швидко розкладатися в океані.

Про своє відкриття вчені розповіли на конференції Американського хімічного товариства.

У рамках дослідження вчені піддавали пластикові зразки впливу умов, які присутні в океані. Зокрема, це були часті зміни температури і вплив води. В результаті їм вдалося встановити, що, наприклад, полістирол починає розкладатися вже приблизно через рік.

Крім цього дослідникам вдалося визначити, що при розкладі пластику у воду виділяється велика кількість шкідливих речовин. Деякі з них можуть призводити до появи раку. До теперішнього часу вважалося, що пластик являє тільки "механічну небезпека" - в океані він перебуває в стані суспензії дрібних часток, які можуть потрапляти в організм риб та пошкоджувати їхні внутрішні органи.

Вчені зазначають, що сучасні моделі забруднень зовсім не враховують ефект розкладання пластику. При цьому тільки на узбережжя однієї Японії на рік потрапляє 150 тисяч тонн пластикового сміття.

Нещодавно відразу два американських судна з вченими попливли до гігантської сміттєвої вирви в Тихому океані. Перше судно, New Horizon, з 30 дослідниками на борту вирушило в плавання 2 серпня 2009 року. Друге судно, Project Kaisei, вийшло в море 4 серпня 2009 року.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.