Аратта - На головну

6 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Глобальному потеплінню передуватиме - похолодання

У світі науки 6792 перегляди

Опубліковано - 7.09.2009 16:45 | Всі новини | Версія для друку

Карта передбачуваного потеплення. Шкала зміни кольору від жовтого до червоного відповідає підвищенню температури від одного до восьми градусів за Цельсієм.
Карта передбачуваного потеплення. Шкала зміни кольору від жовтого до червоного відповідає підвищенню температури від одного до восьми градусів за Цельсієм.
Кліматологи вважають, що настанню глобального потеплення передуватиме похолодання.

Про це учені заявили на конференції в Женеві, а короткий виклад доповідей приводить журнал New Scientist. Ці результати йдуть в розріз з існуючими кліматичними моделями.

За словами дослідників, головною причною, що утруднює процес кліматичного моделювання наразі є відокремлення періодичних погодних коливань від змін, викликаних діяльністю людини. Учені відзначають, переміщення тих або інших явищ в різні категорії приводить до абсолютно різних прогнозів.

Так, згідно однієї з моделей, зміни в течіях Атлантичного океану приведуть найближчими роками до похолодання, яке виявиться сильнішим за потеплення, викликане людиною. Крім того, частина провини за різке потепління в останніх 30 років лежить саме на цих атлантичних течіях.

Учені відзначають, що періодичні погодні коливання роблять вплив переважно на короткострокові прогнози. Кліматологи відзначають, що "з більшою упевненістю можуть говорити про клімат в 50-х роках XXI століття, чим про те, що відбудеться в найближчі десятиліття."

Зовсім нещодавно кліматологам вдалося встановити, що катастрофічні засухи в Африці, в появі яких звинувачувалося глобальне потепління, є "нормою" для цього континенту. Це з'ясувалося коли дослідники аналізували донні відкладення озера Босумтві в Гані на предмет співвідношення різних ізотопів кисню.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.