Аратта - На головну

20 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Піар Януковича через кишенькові профспілки може коштувати українцям дуже дорого

Економіка 6818 переглядів

Опубліковано - 14.09.2009 15:59 | Всі новини | Версія для друку

Піар Януковича через кишенькові профспілки може коштувати українцям дуже дорого
Піар Януковича через кишенькові профспілки може коштувати українцям дуже дорого
Національний спільний представницький орган профспілок та профспілкових об`єднань (НСПО) заявляє, що пропоноване Федерацією профспілок України різке збільшення мінімальної заробітної плати призведе до другої хвилі економічної кризи в Україні.

Про це йдеться в заяві НСПО, підписаній керівником цієї організації Петром Петриченком.

У документі, зокрема, зазначається, що “ми живемо в критичний час світової фінансово-економічної кризи, коли важко достовірно спрогнозувати її розвиток та передбачити кінець спаду економіки”, і “головним завданням на цей період є зупинення падіння економіки, збереження в працездатному стані підприємств, зменшення збитковості їх роботи”. На переконання НСПО, у цей час, “заради боротьби з кризою, ми зобов`язані якомога виваженіше збільшувати мінімальні соціальні гарантії задля збереження можливості як держави, так і більшості суб`єктів господарювання, витримати натиск кризових явищ та, в першу чергу, гарантувати досягнутий рівень всіх соціальних стандартів та виплачувати їх вчасно та в повному обсязі”.

Розуміючи необхідність поступового підвищення мінімальних соціальних стандартів, Національний спільний представницький орган профспілок та профспілкових об’єднань пропонує виходити при цьому “з мотивів доцільності, економічного обгрунтування та зменшення негативних наслідків від необгрунтованого збільшення цієї величини”.

Як йдеться в заяві НСПО, “урядом прийнято цілу низку документів й реалізуються системні антикризові заходи, що дають позитивний результат. Незважаючи на обмежені фінансові ресурси, продовжують діяти всі соціальні стандарти, що були зафіксовані наприкінці 2008 року. Кабінет міністрів України взяв на себе зобов`язання зберегти досягнутий рівень соціальних страхових виплат і пенсій. Це зобов`язання уряд виконав. З метою захисту працівників, які отримували найменшу зарплату у 2009 році, уряд підвищив мінімальну зарплату на 11%”.
Далі в документі підкреслюється, що Національний спільний представницький орган профспілок та профспілкових об`єднань не підтримує позицію Федерації профспілок України щодо різкого, радикального збільшення мінімальної заробітної плати, більше того, вважає її «згубною, антидержавною та такою, що зраджує інтереси людей, бо це призведе до масштабного скорочення робочих місць, стрімкого падіння виробництва і, як наслідок, початок другої хвилі кризи». Як йдеться в заяві, керівництво Федерації профспілок України “захоплене Партією регіонів, що призвело до політизованості позиції профспілок, використання профспілок в інтересах однієї партії. Здоровий глузд та реальний стан речей не враховуються”.

В НСПО вважають за необхідне розробити державну програму, яка б передбачала здійснення за 3-5 років поетапного збільшення мінімальної заробітної плати та її наближення до прожиткового мінімуму в залежності від економічних досягнень держави та уповільнення кризи. Така програма має передбачати зростання темпів росту мінімальної зарплати в залежності від темпів зростання валового внутрішнього продукту, від зростання економіки.

Національний спільний представницький орган профспілок і профспілкових об`єднань вважає, що “в цей важкий час тільки зважена політика уряду, співпраця усіх соціальних партнерів може привести до позитивних зрушень у виробництві, економіці країни та вивести країну з кризи”, йдеться у заяві.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.